İmam ve müezzinlere “Aile Bilinci” eğitimi

Kurucaşile Müftülüğü tarafından İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlara yönelik olarak “Temel Aile Bilinci Eğitimi” seminerleri düzenlendi.
Bu haber 2020-02-24 10:43:38 eklenmiş ve 112 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Üç gün süren seminer programına ilçede görev yapan tüm din görevlileri katıldı. İlçe Müftüsü Recep Şahan tarafından verilen seminerler sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verildi. Temel Aile Bilinci Eğitimi seminerlerinde İlçe Müftüsü Şahan tarafından katılımcılara; “Ailem ve Ben”, “Ailemde Bir Çocuk Var”, “Ailemde Bir Genç Var”, “Ailemde Bir Yaşlı Var”, “Ailemde Bir Engelli Var”, “Akrabalarım var”, “Ailemin İletişim Dili”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Teknolojiyi Bilinçli Kullanıyorum”, “Ailemi Bağımlılıktan Koruyorum”, “Ailemde Merhamet İstiyorum”, ve “Ailem Dağılmasın” başlıklı konularda sunumlar yapıldı.

 

 

İlçe Müftüsü Şahan, konu ile ilgili olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ailenin korunması ve güçlendirilmesi konusunda ülke çapında bazı çalışmalar yaptığını bu çerçevede geçen Aralık’tan buyana öncelikle din görevlilerine yönelik Temel Aile Bilinci Eğitimi seminerleri düzenlendiğini söyledi. Şahan, “Din görevlilerimizin kendileri ve ailelerinden başlayarak topluma rol model olma misyonuna bir katkı sağlamayı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığımız bu çerçevede din görevlilerimize ve toplumumuza Kur’an ve sünnet ışığında aile ile alakalı temel ahlaki prensiplerin kazandırılmasına yönelik olarak bu tür seminer çalışmalarına başladı. Biz de Başkanlığımız tarafından belirlenen ve 12 başlık halinde bizlere tevdi edilen seminer sunumlarımızı ilçemizde din görevlilerimize yönelik olarak belirli bir program dahilinde tatbik ettik.17 Şubat itibariyle bu seminerlerimizi tamamladık.17 Şubat-15 Mayıs arasında da her bir din görevlimiz bu sunumları kendi cemaatlerine haftada bir konu olmak üzere uygun vakitlerde anlatacaklar.”

ETİKETLER : Bartın Kurucaşile Diyanet İşleri Başkanlığı Kurucaşile Müftülüğü Recep Şahan Temel Aile Bilinci Eğitimi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi