CHP, 750 bin TL’ye 4 katlı bina aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl Başkanlığı, Kemer Köprü Mahallesi Aşağı Cami Sokak’ta (Şadırvan Arkası) yer alan 4 katlı bir binayı 750 bin TL bedelle satın aldı. Satın alınan binanın üzerine Türk Bayrağı, Atatürk posteri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posteri asıldı.
Bu haber 2020-02-24 10:19:16 eklenmiş ve 1510 kez görüntülenmiştir.

 

Binanın satın alınmasına ilişkin olarak açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, “Kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP olarak iktidara doğru yürüyüşümüzde, tüm Türkiye’de yerelden başlattığımız hareketlilik, bizler ve ülkemiz için çok daha güzel günlerin habercisi. Şehrimizde de CHP dinamiklerini daha etkili bir biçimde harekete geçirmek adına attığımız güzel adımı, sizlere müjdelemek istiyorum. Satın alınan yeni bina, bundan böyle Partimizin ileriye doğru gidişinin ve İktidar yürüyüşümüzün bir simgesi olacak. Tüm gayret ve çalışmalarımız, önce hemşehrilerimiz, sonra da tüm yurttaşlarımızın huzur ve refahını sağlayabilmek adınadır” dedi.

 

Karakaş: “Mutlu ve heyecanlıyız”

 

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ise, binanın hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunurken şunları söyledi:
“Bu bina, Partimiz için şehrimiz özelinde yalnızca bir başlangıcı temsil etmektedir. Partililerimiz, artık daha rahat şartlarda bir araya gelebilecek ve böylece dayanışma ruhumuz daha da güçlenebilecektir. Geçmişimiz ve geleceğimizle bir bütün olarak ilerlediğimiz bu yolda, yeni binamızda çok daha faydalı ve hemşehrilerimizin dertlerine çare olan işlerin yapılacağına inanıyorum. Yeni parti binamız için uzun süredir girişimlerimiz söz konusuydu. Bugün tüm parti üyelerimizi ve yurttaşlarımızı mutlu edecek habere imzamızı attık. İl Başkanlığını yürüttüğüm partimize uzun süredir bu müjdeyi sunabilmek için gayret içerisindeydik. Vekilimiz Sayın Aysu Bankoğlu’da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere partimizin Genel Merkez Yöneticilerine bu talebimizi ve ihtiyacımızı iletmişlerdi. Girişimlerimiz sonuç verdi ve yeni parti binamız satın alındı. Bundan dolayı son derece mutlu ve heyecanlıyız. Yeni parti binamız yine kent merkezinde şu anda parti binamızın bulunduğu konuma çok yakın. Şadırvan arkası Aşağı Cami Sokak üzerinde yer alıyor. Üyelerimizin ve vatandaşlarımızın da çok rahat bir şekilde ulaşabileceği bir konumda. Bu hususta önemli bir avantaj sağlayacak.

 

“Daha üretken bir ortamda hizmet sunacağız”

 

Yeni parti binamızı kısa sürede onarımdan geçirecek ve günümüz ihtiyaçlarına göre dizayn edeceğiz. 4 katlı ve tamamı partimize ait binada İl Başkanlığı, Merkez İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ofisleri ile toplantı salonları ve sosyal tesislerde bulunacak. Bundan böyle daha rahat ve daha üretken bir ortamda hizmet sunacağız. Mevcut binada ki basın toplantılarımızın nasıl bir atmosferde gerçekleştiğini biliyorsunuz. Çok kalabalık ve oldukça coşkulu geçen toplantılarımızda maalesef mekan yetersizliği yaşıyorduk. Yeni binamızla bu sorun kökten çözüme kavuşmuş olacak. Partimizin tüm organları çalışmalarını çok rahat bir şekilde gerçekleştirecekler. Üyelerimiz ve yurttaşlarımız parti binamızda çok daha rahat ve konforlu bir şekilde misafir edip ağırlanacak. Ben yeni parti binamızın hem CHP ailesine hem de tüm yurttaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bizlere yeni parti binamızın alımında destek olan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkez Yönetimimize, CHP Bartın Milletvekilimiz ve Anayasa Komisyonu Üyesi Sayın Av. Aysu Bankoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Ayrıca; İl, İlçe, Belde Örgütlerimize ve yurttaşlarımıza da bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek saygılar sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın CHP İl Başkanlığı binası Aysu Bankoğlu Selim Karakaş
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›