Liseliler yemek becerilerini Amasra’da yarıştırdı

Bu yıl 2.’si düzenlenen Karadeniz Bölgesi Liseler Arası Yemek Yarışması Amasra’da gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-02-22 10:44:36 eklenmiş ve 8896 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Amasra Kaymakamlığı ev sahipliğinde, Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) organizasyonunda gerçekleştirilen “2.Karadeniz  Bölgesi Liseler Arası  Yemek Yarışması”nın ödül töreni ve gala yemeği de geçtiğimiz akşam Northdoor Hotel’de yapıldı.

Programa Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Fahri Semiz, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yarbay Safa Söylem, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, il ve ilçe müdürleri, TAŞPAKON Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Çakıcı, 8 ilimizden 11 farklı okul yöneticileri ve öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Yarışmada 1. Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2.Karabük Mesleki Eğitim Merkezi, 3.Bartın Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi seçildi. Dereceye giren ve yarışmaya katılan öğretmen ve öğrencilere katılım belgeleri ve ödülleri  protokol üyeleri tarafından verildi.

 

 

Türk mutfağı ile ilgili olarak çalışmaların yürütülmesi, öğrencilerin sektörde istihdamının sağlanması ve sektör çalışanlarının mesleki bilgilerinin geliştirilerek yeterliliklerinin belgelendirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü  ile Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) arasında 28 Şubat 2018 tarihinde imzalanan  “Eğitimde İş Birliği Protokolü” kapsamında düzenlenen “2.Karadeniz Bölgesi Liseler Arası Yemek Yarışması” Amasra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tekno Mutfağı’nda gerçekleştirildi.

ETİKETLER : Bartın Amasra TAŞPAKON Karadeniz Bölgesi Liseler Arası Yemek Yarışması
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›