11 Meslek Komitesi her ay düzenli toplanıyor

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen Meslek Komiteleri toplantıları, Oda Yönetimi ile Komite temsilcileri arasında köprü kurmaya devam ediyor. Her ay düzenli bir şekilde gerçekleştirilen toplantıların, üyelerin sektörlerinde yaşadıkları sorunları yüz yüze görüşme imkanı vermesi açısından verimli geçtiğini belirten Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, “Toplantılarda üyelerimiz bizlere taleplerini ve sorunlarını aktarırken bizlerde yaptığımız çalışmalar ve girişimler hakkında kendilerini bilgilendiriyoruz. Üyelerimizce toplantılara geniş katılım sağlanması bizleri mutlu ediyor” dedi.
Bu haber 2020-02-19 09:30:16 eklenmiş ve 495 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın TSO’nun 11 Meslek Komitesi’ndeki toplantılara Şubat ayında da devam edildi. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Ahmet İncekara'nın da hazır bulunduğu toplantılara ilişkin olarak yaptığı açıklamada, geçen yıl başlatılan toplantıların bu yıl da her ay düzenlenen toplantılar şeklinde sürdürüldüğünü söyledi. Toplantılarda üyelerin sektörlerindeki sorunlarını karşılıklı ve yüz yüze görüşme imkanı bulduğunu, bu nedenle de toplantıların oldukça verimli geçtiğini ifade eden Balık, şöyle konuştu:

“Toplantılarda üyelerimiz bizlere taleplerini ve sorunlarını aktarırken bizlerde yaptığımız çalışmalar ve girişimler hakkında kendilerini bilgilendiriyoruz. Üyelerimizce toplantılara geniş katılım sağlanması bizleri mutlu ediyor. Toplantılarımız önümüzdeki aylarda da kesintisiz sürecek.

 

 

OSB’nin genişlemesinin önündeki engel kalktı

 

Geçtiğimiz haftalarda Organize Sanayi Bölgesi müteşebbisleri ile bir toplantı gerçekleştirildi. Kamulaştırmayla ilgili ciddi sıkıntılar vardı. O bölgede köy tüzel kişiliğinin bir yeri vardı. Orada son noktaya varıldı. Satın alınması bile sıkıntılıydı. Sayın Valimiz Ankara’da bu konularda girişimlerde bulundu ve daha sonrasında İl Özel İdare tarafından bu arazinin alımı OSB için yapıldı. OSB genişleme alanının tam ortasında kalan bu arazi alınmak zorundaydı ve alındı.”

 

Kozcağız Belediyesi’yle ortak proje

 

Kozcağız Belediyesi tarafından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (BAKKA)  sunulan ve Bartın TSO’nun da ortak olduğu imalat alanları projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Balık, “Kozcağız’da sanayinin arka bölümünde ırmak tarafında 78 dönüm tescil harici bir yer var. Buranın tescillenmesi ve sanayi alt yapısı oluşturulmasına yönelik bir proje var. Bu projeye ortak olduk.  Proje onaylanırsa imara 50 bin metrekarelik bir alan açılacak ve 25 bin metrekaresine imalat alanları yapılacak. Bu proje geçerse Kozcağız Belediyesiyle birlikte bu işi yapacağız” dedi.

 

“Burada fikirleri yoğuruyoruz”

 

Bartın TSO Başkanı Balık, Oda yönetimi olarak her zaman işverenler ve sanayicinin yanında olmaları gerektiğini vurguladı. Balık sözlerini, “Siz değerli üyelerimize meslek komiteleri toplantılarına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Burada karşılıklı sorunları ve çözüm önerilerini konuşuyoruz. Ayrıca burada fikirleri yoğuruyoruz. Her türlü fikre ve projeye açık olduğumuzu daima deklare ediyoruz. Sizlerden gelecek fikir ve projeleri de yine ortak akılla değerlendirmeye ve hayata geçirmeye hazırız” diyerek noktaladı.

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Halil Balık Meslek Komiteleri
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi