Belediye, sokak kedilerine kucak açtı

Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından 2019 yılında 7 ton kuru kedi maması gönüllülere, gönüllü kuruluşlara ve beslenme noktalarına dağıtılırken sahipsiz 45 kedi kısırlaştırıldı, 79 hasta ve yaralı sokak kedisinin tedavisi yapıldı.
Bu haber 2020-02-19 09:26:40 eklenmiş ve 508 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi, klasik belediye hizmetlerinin yanı sıra sokaklarımızdaki canlıların da yaşam haklarına saygı çerçevesinde hizmetler vermeyi sürdürüyor. Bu kapsamda geçen yıl sokak kedilerine yönelik de çok güzel işlere imza atan Bartın Belediyesi, sokak kedilerinin beslenmesinden sağlık sorunlarına kadar bir dizi hizmete imza atarak başta hayvansevenler olmak üzere herkesin takdirini topladı. Belediye’nin kedilere yönelik hizmetleri hakkında bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şunları söyledi:

“Belediyemizce geçen yıl 7 ton kuru kedi maması gönüllülere, gönüllü kuruluşlara ve beslenme noktalarına dağıtıldı. Sahipsiz 45 kedi kısırlaştırıldı, 79 hasta ve yaralı sokak kedisinin tedavisi yapıldı. Batın Belediyesi 2013 yılında Veteriner İşleri Müdürlüğüne yatırım yaparak, mezbaha ve sahipsiz hayvan barınağının genişletilip daha modern bir hale getirdi. Barınakta veteriner hekimimiz tarafından aşı ve tedavileri yapılan hayvanlarımızın ve barınağın temizliğine de özen gösteriliyor, düzenli olarak sterilizasyon ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Barınakta çok sayıda sahipsiz hayvanı şefkatle sarıyoruz. Tüm canlıların yaşama hakkına saygı göstermek hepimizin görevidir. Bartın Belediyesi olarak sokak hayvanları için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Çalışmalarda görev alan personelimize teşekkür ediyor, kolaylık dilerim.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın sokak kedileri
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi