Bartın GİAD, KARGİF yönetimine girdi

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (Bartın GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alkım Tan ve Başkan Yardımcısı Egemen Kemik, Karadeniz Genç İş İnsanları Federasyonu’nun (KARGİF) yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer aldılar.
Bu haber 2020-02-14 09:37:44 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

KARGİF’in olağan Genel Kurulu, 8 Şubat Cumartesi günü, Samsun’un Terme ilçesinde gerçekleştirildi. Bartın GİAD, Samsun GİAD, Fatsa GİAD, Bafra GİAD, Terme GİAD, Ordu GİAD, Yomra GİAD, Giresun GİAD ve Bulancak GİAD’ın oluşturduğu Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu’na (TÜGİK) bağlı derneklerden oluşan Karadeniz Genç İş İnsanları Federasyonu (KARGİF) seçimlerinde yeni dönem başkanı Bafra GİAD Kurucu Başkanı olan sonrasında da 1 ve 2. dönem başkanlık görevini yürüten Yavuz Selim Muratoğlu oldu.

 

Tan ve Kemik de yönetimde…

 

Seçim ile Bartın GİAD’dan da iki kişi KARGİF’in yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almaya hak kazandı. Bartın GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alkım Tan ve yardımcısı Egemen Kemik, KARGİF yönetimine girdi.

 

Hedef; örnek faaliyetlere imza atmak

 

Seçimin ardından görevi önceki dönem başkanı Levent Özden’den teslim alan Muratoğlu, kısa bir değerlendirme konuşması yaptı. KARGİF Başkanı Muratoğlu “Hedef ve sorumluluklar çerçevesinde tüm Karadeniz’de faaliyet gösteren derneklerin birlik ve beraberliğini sağlamak için yola çıkan, hep birlikte proje üretip tüm ülkeye örnek olacak ekonomik ve istihdam alanında faaliyetler başlatmak için elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi.

 

ÇARGİAD, Federasyona kabul edildi

 

Daha sonra Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulan Çarşamba Genç İş Adamları Derneği’nin (ÇARGİAD) Federasyona katılımı yönündeki talep oylandı ve Genel Kurul tarafından oy birliğiyle kabul edildi. Bunun üzerine Başkan Muratoğlu, dDaha güçlü ve daha fazla dernek yapısıyla bölgede sivil toplum kuruluşlarının gücünü yakinen hissettirecek olan KARGİF’in bağlı olduğu Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) ile birlikte ülkemizin potansiyellerinden hedeflerine çözüm odaklı projeleri ile ses getirecek çalışmalar için var gücüyle çalışacağını söyledi.

 

Tan: “KARGİF’e güç birliği yaparak katkı sağlayacağız”

 

Bartın GİAD adına kısa bir konuşma yapan Bartın GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alkım Tan da, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti ve “İnanıyorum ki bu dönem sivil toplum kuruluşlarının öneminin daha iyi anlaşılacağı bir dönem olacaktır. Elimizi taşın altına koyarak, ülkemize ve geleceğimize birlik, beraberlik içerisinde Karadeniz Genç İş İnsanları Federasyonu’na güç birliği yaparak katkı sağlayacağız” dedi.

ETİKETLER : Bartın Samsun Terme Bartın GİAD KARGİF Alkım Tan Egemen Kemik
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi