Bartınlı Gülfem, Fransa’da tır şoförlüğü yapıyor!

Fransa’da yaşayan gurbetçi Bartınlı bir ailenin kızı olan Gülfem Zengin, henüz 21 yaşında olmasına rağmen eskilerin deyimiyle, “Elinin hamuru ile erkek işine karışıyor”. Gülfem, pek çok erkeğin dahi cesaret edemediği tır şoförlüğünü kendisine meslek olarak edinmiş. Bunun çocukluk hayali olduğunu ifade eden Gülfem Zengin, işini tutkuyla yaptığını belirtirken, günde bazen 8 saat direksiyon başında olduğunu, yemeğini dahi tırda yaptığını, kendi güvenliği içinde tırda bir adet beyzbol sopasını hiçbir zaman eksik etmediğini söylüyor.
Bu haber 2020-02-14 09:21:04 eklenmiş ve 2658 kez görüntülenmiştir.

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

Gülfem zengin mesleği ile herkesin dikkatini çeken Bartınlı genç bir kızımız. Ailesi ile Fransa’da yaşayan Gülfem, 19 yaşındayken tır şoförlüğüne başlamış ve iki yıldır, başta Fransa olmak üzere Avrupa yollarında direksiyon sallayarak pek çok erkeğin dahi yapmakta zorlandığı mesleği büyük bir tutkuyla yapıyor. Fransa’da dünyaya gelen genç kız, tır şoförlüğünün aslında çocukluk hayali olduğunu anlatırken, 18 yaşına girdiğinde ilk işinin ehliyet almak olduğunu söyledi. Bir yandan okuluna devam eden genç kız, çalışmaya da erken yaşta başlamış. Mesleğini çok sevdiğini ifade eden Gülfem, tüm hemcinslerine tır şoförlüğünü öneriyor.

 

Hayali şirket kurup patron olmak

 

Kadın şoför, özellikle de tır şoförü olmanın zorluklarını anlatan Gülfem, tüm zorluklara rağmen çıktığı bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmediğini belirtirken, en büyük hayalinin ileride bir şirket kurup emrinde pek çok tır şoförünü çalıştırmak olduğunu söylüyor.

 

 

Erkeklerin sollanma egosundan yakındı

 

Kadın tır şoförü olarak yollarda karşılaştığı zorlukların neler olduğu sorulduğunda şikayetçi olduğu tek konu bazı erkek şoförlerin kendisi tarafından sollanmaya tahammül edememesi ve sollamaya izin vermeyerek zaman zaman trafik güvenliğini tehlikeye atması olduğunu dile getiren Gülfem Zengin, şunları söyledi:

Tedbiri de elden bırakmıyor

 

“Tır şoförlüğü benim için adeta yaşam biçimi. Yemeklerimi de tırda pişiriyorum. Bütün zorluklarına rağmen mesleğimi tutkuyla yapıyorum. Bugüne kadar başıma kötü bir olay gelmedi. Ancak ne olur, ne olmaz diye aracımdan bir beyzbol sopası ve bir biber gazı spreyini asla eksik etmiyorum.

 

“Çocuklarıma da tavsiye ederim”

 

Bazen günde 8 saat yol gidiyorum. Her türlü müzik dinliyorum. Türkü, halay, misket, elektronik müzik… Bazen aracın içinde yüksek sesle şarkı söylüyorum. İleride şirketimi kurduğum zaman aileme daha fazla zaman ayırmak isterim. Olursa gelecekte çocuklarıma da tır şoförlüğünü tavsiye ederim, ama başka bir meslek yapmak isterlerse onları da desteklerim.”

 

 

Yol deneyimlerini sosyal medyada paylaşıyor

 

Aile ve arkadaş çevresinden yaptığı mesleğe ilişkin olarak çok farklı tepkiler aldığını da sözlerine ekleyen Gülfem Zengin, bu tepkilerin çoğunlukla olumlu olduğunu belirtirken, yollarda direksiyon sallarken edindiği deneyimleri ve başından geçenleri kendisinin kurduğu Youtube kanalı ve Instagram sayfası aracılığıyla da takipçileriyle paylaşıyor. 

ETİKETLER : Bartın Fransa tır şoförü Gülfem Zengin
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi