Özkan’dan, 3 harflilere karşı birlik çağrısı

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, zincir marketlerin Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de küçük esnaf üzerinde yıkıcı etkiler yarattığına dikkat çekerken, küçük esnafı korumak için Valilik, Belediye ve ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.
Bu haber 2020-02-12 10:54:03 eklenmiş ve 477 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Özkan, son dönemde adeta mantar misali çoğalan zincir marketler ile amansız mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Büyük sermaye yapıları sayesinde istilacı bir zihniyetle tüm il ve ilçelerde binlerce şube açan marketler zincirlerinin yerel esnafı bitirme noktasına geldiğine dikkat çeken Özkan, Oda olarak vatandaşlarda konu ile ilgili farkındalık yaratmak ve alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını sağlamak adına hemen her fırsatı değerlendiriyor.

 

“Zarar her geçen gün büyüyor”

 

Konuya atıfta bulunulan takvim ve afişler bastırarak dağıttıklarını, konuyu hep gündemde tutarak vatandaşların yerel esnafı tercih etmelerini sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan, tüm çabalara karşın sözkonusu zincir marketlerin yarattığı hasarın her geçen gün daha da büyüdüğünü savundu. Zincir marketleri “3 harfliler” diye nitelendiren Özkan, her geçen gün ürün yelpazesini genişleten, iğneden ipliğe, cep telefonundan bahçe bitkilerine, televizyon ve beyaz eşyadan kozmetiğe kadar akla ne gelirse satılan marketler nedeniyle yerel esnafın siftahsız dükkan kapar hale geldiğini ve rekabet edemediği için de zaman içinde faaliyetine son vermek zorunda kaldığını ifade etti.  

 

 

Yılana dikkat!

 

Özkan, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” mantığının artık işlemediğini savunurken, bu düşünceye sahip olanları o yılanın bir gün kendilerine de zarar verebileceği konusunda uyarmayı da ihmal etmedi. “Gece gündüz üç harflilerle mücadele ederken yanımızda olmayanlar hadi şimdi buyurun” diyerek bir çağrıda bulunan Barış Özkan, Oda olarak uzun süredir zincir marketlere karşı birlik ve beraberlik içinde adeta bir savaş yürüttüklerini belirtirken, güçlerinin yettiği kadarıyla küçük esnafı korumak adına yapılabilecek her şeyi yapmaya devam ettiklerini söyledi.

 

Birlik çağrısı

 

Özkan, “Bundan sonra da gücümüz yettiğince küçük esnafımızı korumaya devam edeceğiz. Ama bu yolculukta artık yalnız olmak istemiyoruz. Bunun için de Bartın Valiliği’ni Bartın Belediyesi’ni, esnaf odalarımızı ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nı da yanımızda görmek istiyoruz. Artık birlik olma zamanı. Artık bunlara dur deme zamanı” diye konuştu. 

ETİKETLER : Bartın Barış Özkan Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası zincir marketler birlik çağrısı
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi