Vali Güner: “Çocuklarımızın hayata hazır bireyler olarak yetişmesi önemli”

Bartın Valisi Sinan Güner, çocuklara verilen akademik eğitimin yanında onların hayata hazır bireyler olarak yetişmesinin de çok önemli olduğunu söyledi.
Bu haber 2020-02-12 10:43:07 eklenmiş ve 2454 kez görüntülenmiştir.

 

Fırsat buldukça ilimizdeki eğitim kurumlarını ziyaret eden Vali Güner, son olarak Bartın Özel Amerikan Kültür Koleji’ni ziyaret etti. Ziyarette Vali Güner’e, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol ve Kırtepe Mahalle Muhtarı Münir Fazıl Seyhan eşlik etti.

 

 

Ziyarette okulu gezen ve Müdür Turgut Engin ile Okul Aile Birliği Başkanı Neşe Manav’dan bilgiler alan Vali Güner, öğrencilerle de sohbet etti.

 

 

Daha sonra her ziyaret ettiği okulda olduğu gibi öğretmenler odasında Bartın Özel Amerikan Kültür Koleji öğretmenleri ile biraraya gelen Güner, “Eğitim alanında herkesin desteğine  ihtiyaç duyuyoruz. Akademik eğitimin yanında çocuklarımızın hayata hazır bireyler olarak yetişmesi de çok önemlidir. Okul ziyaretlerinde eğitime yön veren değerli öğretmenlerimizle bir araya gelerek tanışıp fikir alışverişinde bulunuyoruz. En büyük amacımız geleceğin teminatı olan çocuklarımızı eğitim yuvalarımızda en etkili ve en verimli şekilde yetiştirebilmektir” dedi.

 

 

Güner ve beraberindeki heyet, sohbetin ardından öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Özel Amerikan Kültür Koleji Sinan Güner Turgut Engin
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›