“Tek egomuz Bartın’a faydalı olabilmek”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeksizin Bartın’a faydalı olan her şey için varım. Bizim tek egomuz Bartın’a faydalı olabilmek.
Bu haber 2018-10-02 16:08:43 eklenmiş ve 392 kez görüntülenmiştir.

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, yerel seçimlerde partisinin adayı kim olursa olsun teşkilat olarak sonuna kadar o kişinin kazanması için çaba sarf edeceklerini söyledi. Ekonomiyi değerlendirirken birkaç aya kadar iyiye doğru gidişin herkes tarafından görüleceğini savunan Kalaycı, kendisinin yönetim anlayışı ile ilgili olarak da, “Hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeksizin Bartın’a faydalı olan her şey için varım. Bizim tek egomuz Bartın’a faydalı olabilmek. Eğer hedefimiz Bartın’a ve Bartınlıya hizmet etmekse; hepimizin bir noktada buluşması lazım” dedi.

 

Ülke ve kent gündemini değerlendirdi

 

Bartın’da görev yapan basın mensupları ile biraraya gelerek ülke ve Bartın gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bartın İl Başkanı Kalaycı’ının değindiği konuların başında Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler geldi. Bartın il teşkilatı olarak tek yumruk olduklarını ve seçime de bu ruh ile gireceklerini ifade eden Kalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımızın askerleriyiz”

 

“Bartın’da yerel seçim için şuan ittifak yok. Biz kutlu yola devam ediyoruz. Eğer Cumhurbaşkanımız bize herhangi bir işaret verirse biz Cumhurbaşkanımız ne derse o yönde hareket ederiz. Bütün il başkanlarımız, teşkilatlarımız Cumhurbaşkanımızın emrinde bir askerdir. Bartın’ımızda inşallah bu yerel seçim sürecinden faydalanarak çıkar. Çünkü Bartın’a hizmet gelmesi demek hepimizin kazançlı olması demektir. Şuanda seçim için Genel Merkezimiz tarafından anketler yaptırılıyor. Adaylar ve aday adaylarıyla ilgili Ekim ayı sonuna doğru belki büyük bir olasılıkla her şey belli olur. İnşallah partimiz ve Bartınımız için bizim adayımız da hayırlı, uğurlu olur. Biz Genel Merkezi’miz ve Cumhurbaşkanımız, adayımız olarak kimi gösterirse biz, tüm teşkilatlarımızla birlikte sonuna kadar onun arkasındayız. İlçelerimizde de mutlaka adaylarımız olacak. Teşkilat olarak bir bütün içinde bu seçimlere gireceğiz.

 

 

Ekonomide iyiye gidiş için süre verdi

 

Son dönemde ekonomik olarak da çok sorular geliyor. Ekonomik olarak büyük bir saldırı altındayız. Dünya baronlarının saldırısı altındayız, herkes birleşmiş Türkiye’ye diz çökertmek istediler ama bu süreçten de başarılı bir şekilde çıkıyor gibi görünüyoruz. İnşallah 2-3 ay içerisinde ekonomimizde iyi yönde değişmeler olacak. Biz hükümetimize ve liderimize güveniyoruz. İş adamlarımız da biraz daha sabırlı olabilirlerse inşallah yarınlarımız daha aydınlık olacak.

 

Bartın’la ilgili büyük projeler…

 

Bartın’ın muhakkak bir turizm ve öğrenci kenti olması lazım. Çünkü bizim doğamız, coğrafi konumumuz, Irmağımız, gerçekten her ilde olmayan nimetler ve bunu değerlendirmesi de bize kalıyor. Aklımızda Bartın’la ilgili büyük projeler var. Bartın’da 500 kişilik, bin kişilik devre mülkler olması lazım. Yurdışında, il dışında yaşayan binlerce insanımız var. Bu nedenle Bartın’da da devre mülkler, büyük yatırımlar gerektiriyor. Bu, Özel İdare, Belediye ve özel sektörün teşebbüsüyle bu işler olur. Bartın’da bizim 3 ay yaz dönemimiz var. Bizim konaklama sorunlarımız var. Bu yaz sezonunda gördük, millet kumda yatıyor. Bu sorunu da çözmemiz lazım. Diğer sahil kesimlerindeki ucuzluğun Bartın’a da gelmesi lazım. Buraya gelenler çok pahallı diye geri giderse bir daha gelmek istemez ve bu algıyı değiştirmek de çok zor olur. Bartın’a Ankara, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Çorum, Bolu hatta İstanbul’dan tatil için gelenler var. Burada 3 ay gibi kısa bir yaz sezonu olduğu için işletmelerimizin de yaşadığı zorlukları düşünebiliyoruz ama insanlarımız da buna bakmıyor. Bartın’da bu kadar güzel doğamız varken bizim bundan faydalanmamız lazım. İnşallah bu dönem Bartın’ın dönemi olur ve Bartın’ı daha iyi noktalara taşırız.

 

“Hedef Bartın ise bir noktada buluşmalıyız”

 

Hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeksizin ben, Bartın’a faydalı olan her şey için varım. Bizim tek egomuz Bartın’a faydalı olabilmek. Siyaset uğruna Bartın için doğru olan bir şeye hayır demek ne kadar doğru? Eğer hedefimiz Bartın’a ve Bartınlıya hizmet etmekse; hepimizin bir noktada buluşması lazım. Kim Bartın’a çevre yolu olmasın, Irmak Islahı olmasın, koşu ve gezme yolları, parklar, bahçeler olmasın, iş imkanları olmasın ister? O zaman bizim ilk önce silkelenip bir il olarak kendimize gelip kim seçilirse seçilsin Belediyesiyle, Milletvekilleriyle, Özel İdaresiyle, Valisiyle, bürokratıyla beraber bir olup bir masanın etrafında buluşmamız lazım. Tüm siyasi partiler de dahil bunun oluşmasını sağlamamız lazım. Seçildikten sonra siyaset bir noktadan sonra biter. Bizim kucaklayıcı olarak yolumuza devam etmemiz lazım.

 

 

Erdoğan en kısa sürede gelecek

 

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ilk toplantımızı basına kapalı olarak gerçekleştirdik. Toplantıda Bartın İl Başkanı olarak söz aldım. HEMA’da yaşanan işçi çıkartmaları izah ettim kendilerine ve yerel yönetimlerle ilgili mevzuları konuştuk. Ayrıca protokol ve bürokrasiden şikayetçi olduk. Yine Sayın Cumhurbaşkanımıza 2009’dan beri Bartın’a gelmediğini Bartın’ın ve bizlerin Cumhurbaşkanımızı özlediğini, kendilerini Bartın’da ağırlamak, misafir etmek istediğimizi belirttik. Cumhurbaşkanımız ise, ‘Hemen Başkan haklısın’ dedi. ‘Bartın denk gelmedi. 2009’dan beri gelemedik. Arayı baya uzattık ama en kısa sürede inşallah gelelim ziyaret edelim’ dedi. Ben de teşekkür ettim. Cumhurbaşkanımızı, bir açılışa veya herhangi bir ziyaret de olsa bekliyoruz. Yerel seçimlerde hedefimiz Cumhurbaşkanımızı buraya getirmek. 30-40 il başkanımız konuştu. Davet eden olmadı ama biz davet ettik.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Turhan Kalaycı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimler
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım