22 bin 109 TL cezası var!

İşletmelere atık beyanlarını kanunda tanımlanan süre zarfında atık beyanlarını yapmalarını anımsatan Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, beyanlarını yapmayan işletmelere Çevre Kanunu uyarınca 22 bin 109 TL idari para cezası uygulanacağı uyarısında bulundu.
Bu haber 2020-02-11 10:01:41 eklenmiş ve 775 kez görüntülenmiştir.

 

Konuya ilişkin olarak, Müdürlüğün resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yapan Özcan, Bartın’da faaliyet gösteren işletmelere yönelik her yıl yapılması gereken atık beyanlarının 1 Ocak 2020 tarihi itibarı ile başladığını anımsattı. 31 Mart 2020 tarihinde sonlanacak beyan süresi içerisinde tehlikeli ve tehlikesiz atık üreten tüm sektörlerin atık beyanlarını yapmaları gerektiğini hatırlatan Özcan, açıklamasında şu uyarılarda bulundu:

 

 

“Entegre Çevre Bilgi Sistemi üzerinden online olarak yapılacak beyanlarda, sisteme e-devlet şifresi ile giriş yapılmaktadır. Beyanlarını yapmayan işletmeler ise 2872 sayılı Çevre Kanunu uyarınca 22 bin 109 TL idari para cezası ile cezalandırılacaktır. Bu kapsamda entegre çevre bilgi sistemi kayıtlarını yapmayan işletmelerin kayıtlarını ivedilikle yapmaları gerekmektedir. Kayıt işlemleri için Entegre Çevre Bilgi Sistemi içerisinde yer alan yardım videolarından yararlanılabilir. Kayıt işlemlerinde problem yaşayan işletmeler İl Müdürlüğümüz Çevre Yönetimi ve Denetimden Sorumlu Şube Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler.”

ETİKETLER : Bartın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ali Özcan atık beyanı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi