Gebiç’ten Kudüs çağrısı

Yeniden Refah Partisi, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı sözde barış planına tepki göstermek amacıyla “Seninleyiz Kudüs” mitingi düzenleyecek.
Bu haber 2020-02-07 13:17:52 eklenmiş ve 684 kez görüntülenmiştir.

 

Erdem Tabakoğlu

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, “Yeniden Refah Partisi Genel Merkezimiz tarafından 9 Şubat Pazar günü saat:14.00'de Sakarya Kent Meydanında Filistin ve Kudüs için  miting tertip edilmiştir. Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı olarak değerli Bartınlı hemşehrilerimizi bu mitinge davet ediyoruz. Pazar sabahı Bartın ilimizden otobüsler kaldırılacaktır. Katılmak isteyenlerin parti teşkilatlarımıza bildirmesini rica ederiz.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, Filistin ve Kudüs için 9 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Sakarya Kent Meydanı’nda düzenlenecek olan mitinge Bartın halkını da davet etti.

Miting için 9 Şubat Pazar günü sabahı Bartın’dan otobüsler kaldırılacağını ifade eden Gebiç, mitinge katılmak isteyenlerin isimlerini parti teşkilatlarına bildirmelerini istedi.

Mitinge ilişkin açıklamada bulunan Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Gebiç, Milli Görüş var olduğu müddetçe siyonizmin hedefine ulaşamayacağını belirterek şunları söyledi:

“‘Seninleyiz Kudüs' mitingi 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek. Bu mitinge tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarını ve şuurlu Müslümanları davet ediyoruz. Pazar sabahı Bartın ilimizden otobüsler kaldırılacaktır. Katılmak isteyenlerin parti teşkilatlarımıza bildirmesini rica ederiz.

Başta Erbakan Vakfı, İHH ve Ümmet Vakfı olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşunun destek vereceği mitinge, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ve Filistin davasına gönül vermiş birçok önemli isim katılacak.

 

 

Mitingde sadece Filistin bayrakları olacak

‘Seninleyiz Kudüs’ ana temasında gerçekleştirilecek mitingde parti bayrakları kullanılmayacak ve sadece Filistin bayrakları alanı süsleyecek.

“Aziz milletimizi Sakarya Kent Meydanı’na bekliyoruz”   

Trump ve Netanyahu tarafından açıklanan sözde ‘Yüzyılın Planı’, Milli Görüş’ün haklılığını, ferasetini bir kez daha göstermiştir. Biz Milli Görüş olarak 50 yıldan beri; ABD’nin arkasındaki görünmez gücün Siyonizm olduğunu, ABD’de Siyonizm’in onayı olmadan ‘başkan adayı’ olmanın mümkün olmadığını ifade ediyoruz. Ayrıca 50 yıldan beri Dünya Siyonizm’inin ve Siyonist İsrail Devleti’nin amaçlarını ve hedeflerini tek tek açıklayarak tüm insanlığa en önemli uyarı vazifesini yapıyoruz.

“Filistin’in geleceğine Filistinliler karar verecek”

Her zaman söylediğimiz gibi; Filistin halkının geleceğini tayin etme hakkı Trump ve Netanyahu’nun değil, ancak ve ancak Filistinlilerindir. İşgalci İsrail Devleti’nin asıl hedefi olan 'Büyük İsrail' yolunda attığı bu adımlar asla kabul edilemez! ​Biz Türkiye’nin öncülüğünde İslam âlemi olarak; hep birlikte ortak hareket edip, stratejik zenginliklerimizi zulme karşı 'yaptırım gücü' olarak kullanmadan, Batıdan bağımsız savunma sanayimizi kurmadan, savunma teknolojilerimizi kendimiz geliştirmeden, kendi bağımsız bankacılık ve finans sistemimizi kurmadan, Amerikan dolarının dünyadaki hakimiyetini ortadan kaldırmadan, Mescid-i Aksa’yı da, Kudüs’ü de, Filistin’i de kurtaramayız. Tüm bu adımların atılmasını sağlamak da öncelikle Türkiye’nin görevidir.

“Siyonizm hedefine ulaşamayacak”

Yeniden Refah Partisi olarak; işte bu adımların atılması gerektiğini en güçlü şekilde tüm dünyaya haykırmak için, Milli Görüş lideri merhum Erbakan Hocamızın ‘Amerika İsrail’i bu kadar seviyorsa, kendi eyaletlerinden bir tanesini İsrail’e versin' sözünü tüm dünyaya bir defa daha haykırmak için, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın sahipsiz olmadığını göstermek için, 9 Şubat Pazar günü, saat 14.00’da, Sakarya Kent Meydanı’nda ‘Seninleyiz Kudüs’ mitingimizi on binlerin katılımıyla gerçekleştireceğiz inşallah. Tüm teşkilatlarımızı, tüm milletimizi 9 Şubat’ta, Sakarya Kent Meydanı’na bekliyoruz. Aziz milletimiz var olduğu müddetçe, Milli Görüş var olduğu müddetçe, Siyonizm hedefine ulaşamayacaktır.”

 

ETİKETLER : yeniden refah partisi il başkanı ziver gebiç kudüs çağrı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi