Bartın 2. OSB için çok önemli gelişme

Bartın’da 25 yeni sanayi yatırımının önünü açacak olan 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için çok önemli bir gelişme yaşandı. Genişleme alanının tam ortasında kalan ve uzun yıllar çeşitli nedenlerle kamulaştırılamayan Geriş Köyüne ait 72 dekar arazi, OSB tarafından satın alındı.
Bu haber 2020-02-07 09:43:15 eklenmiş ve 1619 kez görüntülenmiştir.

 

Eren Sarıkaya

Bartın Valiliği, 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için yaşanan önemli gelişmeyi geçtiğimiz akşam saatlerinde kamuoyuyla paylaştı.

Valilik’ten yapılan açıklamada genişleme alanının tam ortasında kalan ve uzun yıllar çeşitli nedenlerle kamulaştırılamayan Geriş Köyüne ait 72 dekar arazinin OSB tarafından satın alındığı duyuruldu.

Bartın Valiliği’nden söz konusu gelişmeye ilişkin olarak yapılan açıklamada; “İlimizde 25 adet yeni sanayi yatırımının önünü açacak olan 2.OSB için çok önemli bir gelişme yaşandı. Genişleme alanının tam ortasında kalan ve uzun yıllar çeşitli nedenlerle kamulaştırılamayan Geriş Köyüne ait 72 dekar arazi, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 30. maddesinde belirtilen yasal işlemlerin Bartın İl Özel İdaresi tarafından ikmaline müteakip OSB tarafından satın alınmıştır. İlimizin ekonomi ve istihdamına büyük bir katkı sağlayacak  bu önemli gelişmenin  hayırlı olmasını dileriz.” denildi.

 

ETİKETLER : bartın osb gelişme arazi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi