“Neredeyse tırnaklarımızla kazıyıp bu hale getirdik”

Atılım Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Necmi Ateş, gerçekleştirilen, devam eden ve planlanan çalışmalarla ilgi EYBEY Medya’ya özel açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-02-07 09:15:17 eklenmiş ve 704 kez görüntülenmiştir.

“Neredeyse tırnaklarımızla kazıyıp bu hale getirdiğimiz sanayi sitemizi daha da güzel yerlere getirmek için mücadele ediyorum.” diyerek Atılım Sanayi Sitesi’ni çok daha iyi hale getirdiklerini belirten Ateş, “Burada bütün kooperatif ortaklarımızla birlikte çok mücadele verdik. Burada yılların emeği var. Şükür ki bugün çalışır vaziyette bulunan bir sanayi sitesini oluşturduk. Bunun için mutluyuz gururluyuz.” dedi.

Bartın Atılım Sanayi Sitesi Başkanı Necmi Ateş, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Amaçlarının Atılım Sanayi Sitesini geliştirmek ve daha yaşanabilir sanayi sitesini ön plana çıkartmak olduğunu kaydeden Ateş, yapılan çalışmalarla Atılım Sanayi Sitesi’nin planlı ve modern gelişimini sürdürdüğüne dikkati çekti.

Atılım Sanayi Sitesi’ni minyatür bir belediyeye benzeten Ateş, yapılan çalışmaları şöyle anlattı:

“Atılım Sanayi Sitemizde gerçekleştirilen, devam eden ve planlanan bir çok işimiz var. Ben bu sanayi sitesinin kooperatif ortağı 23 yılda başkanlığını yürüten biriyim. Yönetim kurulumla birlikte sanayi sitemizin bütün eski ve yeni inşaatları bizimle birlikte gerçekleşti. Benim ilk başkanlığa seçildiğimde binaların olmadığı gibi arsaların üçte birlik kısmı ancak alınabilmişti. Burada bütün kooperatif ortaklarımızla birlikte çok mücadele verdik. Burada yılların emeği var. Şükür ki bugün çalışır vaziyette bulunan bir sanayi sitesini oluşturduk. Bunun için mutluyuz gururluyuz.

Neredeyse tırnaklarımızla kazıyıp bu hale getirdiğimiz sanayi sitemizi daha da güzel yerlere getirmek için mücadelem var ve tüm gücümle devam ediyor.

“6 yıllık mücadelemizi bu yıl sonuca bağladık”

Burada o kadar çok değişik konularda mücadele veriyoruz ki… Atılım Sanayi Sitesinin sokak lambaları binaların duvarlarında asılıydı. Bunların yüksek elektrik faturalarını bizler kooperatif olarak ödedik. Bunun için 6 yıldır mücadele verdik. Elektrik kurumuna konuyu ilettik ‘sokak lambalarını sizler dikin’ dedik. 6 yıldır uğraşmamım sonucunu bu yıl sonunda aldık. Sanayi sitesinde yaklaşık 100 küsur elektrik direği dikildi. Burası aydınlık bir site haline geldi. Ayrıca sitemizde bulunan  3-4 adet elektrik trafosunun iç hücreleri tamamen değişti. 40’a yakın esnafın kullandığı elektrik hatlarının merkezi olan baks panoları komple yenilendi. Bunların tutarı 1,5 milyon TL. Bunların bir kuruşunu bile biz karşılamadık. Bu bizim mücadelemizin sonucudur.

“Yeni binamız farklılık katacak”

Sanayi sitemizin ortaklarımızın bazılarının arsaları var. Yönetim kurulumuzdan aldığımız yetkiyle buraya yeni işyerleri yapmaya başladık. Kasamızda para olmadan yeni yapılan inşaat alanından topraktan yaptığımız satışlarla neredeyse bitme noktasına getirdik. 15 iş yerinin kaba inşaatları tamamlandı. Bir kaç gün içinde çelik konstrüksiyon çatı ve sandviç panelle çatı örtüsünü yapacağız. Topraktan sattığımız iş yerlerimiz sayesinde binamızı tamamlayacağız. Sonrasında ise yine bir iki tane kooperatif ortaklarımızın arsaları var, buraları da değerlendirmek için çaba sarf edeceğiz.

Kooperatif ortaklarımız bizlere bu konuda çok büyük destek verip, güveniyorlar. Zaten güvenmeseler bizi 23 yıldır yönetim kurulunda tutmazlar. Onlara güvendikleri için çok teşekkür ediyorum.

“BAKKA’ya proje sunduk”

BAKKA’ya altyapı çalışmalarımız ve yapılması gerekenlerle ilgili bir proje sunduk. Bu proje 800 Bin Lira’nın üzerinde bir proje ve yüzde yetmiş beşi hibe destekli. Bu projemizde yapmak istediğimiz planladığımız neler var derseniz?

Atılım Sanayi Sitesi’nin her noktasına kamera kurmayı planlıyoruz. Böylece güvenlik konusunda daha da üst seviyeye geleceğiz. Bozuk olan yollarımızın bir kısmını onaracağız. Sitemiz çevresinde bulunan duvarları beton duvar şeklinde yaparak daha güvenilir hale getireceğiz. Atık su arıtma tesisimiz fevkalade güzel çalışıyor. Aylık masrafı dört bin lirayı buluyor. Bunun ötesinde sanayi sitemiz sınırının yedi yüz metre uzağında olan keson kuyumuzdan su getiriyoruz. Bu suyu motorlarla sitemizde bulunan depolarımıza basıyoruz. Depomuzda arıtıldıktan sonra hidroforlarla abonelerimize ulaştırıyoruz. Su arıtma tesisimizde bazı aksaklıklarımız var. Uzun yıllardan beri kullanılması nedeniyle eskiyen yenilenmesi gerek yerler var. Bunları da BAKKA projesi kapsamında yenilemek ve aksaklıkları gidermek istiyoruz. Bir önemli bir eksiğimiz de elektriğimiz kesilse suyumuzda kesiliyor. Hidroforların bulunduğu alana büyük bir jeneratör koyarak bu sorunu da gidermek istiyoruz.

“Çevre temizliği herkes duyarlı olmalı”

Güvenlik görevlisi personellerimiz ile sanayimizin güvenliğini sağlarken, bir yandan  da çevre temizliği konusunda da elimizden geldiği kadar güzel yapmaya çalışıyoruz. Ancak bazı şeyleri de dile getirmeden olmuyor. Bizler çöplerimizi, elimize geçen ne varsa çöp kutusu yerine dışına atarsak olmaz. Bu konuda burada olan herkese çok büyük görev düşüyor. Bu konuda Atılım Sanayi Sitemizde bulunan tüm yaşayanlarımızın titiz olması, çevresini temiz tutmaya özen göstermesi gerekiyor.

Yıllardır Bartın Belediyesi, hizmet alanı dışında olmamıza rağmen çöplerimizi alıyor. Bu konuda Bartın Belediyesi’ne ve Bartın Belediyesi yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Bu geçmişten bugüne kadar bu şekilde devam ediyor.

Ancak sanayi sitesi esnafımızın da temizlik konusunda kendine bir çeki düzen vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde bizlere bu şekilde yardımcı olabilirler.

“Tapuları teslim etmeye başladık”

Sanayi sitemizde bulunan kooperatifimize ait olan tapuları çıkardık. Ferdileşme konusunda bir kısmını üyelerime aktardık. 60 kişi şu anda tapusunu aldı. Bütün arkadaşlarımızın da tapularını ellerine tek tek vereceğiz. Ondan sonra bir iki yıl içerisinde devam eden inşaatımız ve yeni başlayacak olan inşaatları tamamlayıp kooperatif yönetimini feshedip, site yönetimine geçmeyi planlıyoruz. Bu ikisi arasında ki fark nedir derseniz aslında fark yok.23 yıldır ben bu görevi yönetiyorum. Site yönetime geçildiği zaman biz görevlerimizi arkadaşlarımıza devrederiz. Biz sanayi sitemizin tercih edilen, burada esnaf olanların burada kendilerini ayrıcalıklı hissettiği bir yer olması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu düşüncemi de gerçekleştireceğiz. Yeni yaptığımız iş yerleri sanayi sitemize görsellik olarak farklılık katacaktır.

“Sosyal faaliyetlerde de çevre halkının hizmetindeyiz”

Özellikle yaz günlerinde çevre köylerde bulunan vatandaşlarımızın sosyal aktiviteleri konusunda yani düğün, kına, nişan ve sünnet merasimi gibi etkinlerinde çok cüzi miktarlarda fiyatlarla yardımcı oluyoruz. Bu da en azından sitemize gelir kaynağı oluyor.

Ayrıca yine sanayi sitemize 3 bin kök bodur bitki, fidan ve ağaç gibi doğaya yönelik güzelleştirme çabamız oldu. Bunlara da çocuklarımız gibi bakıyoruz. Atılım Sanayi Sitesi küçücük bir yer değil 120 bin metrekare alan üzerine kurulu. Bir benzetme yaparak minyatür bir belediye gibiyiz. Belediyelerin nasıl sıkıntıları güzellikleri varsa biz de aynısını yaşıyoruz. Doluluk oranımız yüzde 100 durumdadır. Yeni yapılan inşaatlarımda satışlarımız devam ediyor. Burada da satışlarımız peşin ve indirimli olarak devam ediyor. Bir kaç adet iş yerimiz kaldı. Almak isteyenler bizlere ulaşabilirler.”

 

ETİKETLER : bartın necmi ateş atılım sanayi sitesi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi