TOKİ konutlarında oturum Mart’ta başlıyor

Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, EYBEY Medya’nın sorularını yanıtlarken hem devam eden hem de yapım aşamasında olan projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-02-06 09:41:37 eklenmiş ve 854 kez görüntülenmiştir.

 

Ulus Atık Su Arıtma Tesisi başta olmak üzere TOKİ ve doğalgaz çalışmaları hakkında son durumları aktaran Başkan Uzun, ilçeye doğalgaz getirilmesi için etüt çalışması yapıldığını söyledi. 320 konutluk TOKİ projesinde de önümüzdeki ay itibariyle oturumlara başlanacağının da müjdesini veren Başkan Uzun, Kasımlar Mahallesi için planlanan TOKİ projesinin de 2021 yılında hayata geçeceğini düşündüklerini belirterek şunları kaydetti:

 

“Şu anda Ulus’un nüfusu 4 bin. İlçemizin nüfusu çok hızlı artıyor. Belki de Bartın’ın ilçeleri arasında nüfus artış hızı açısından birinci sıradayız. Bartın’ın Merkez nüfusu da çok hızlı artıyor ama onlar Belediye’nin sorumluluk alanını genişleterek bunu yaptılar. Ben şimdiye kadar Ulus’a hiçbir mahalle eklemedim. Ben Ulus’a yeni yapılan 320 konutluk TOKİ’yi ekledim. Mart ayında inşallah vatandaşlarımız TOKİ konutlarında oturmaya başlayacak. İskanı verdik, şu anda tapu işlemleri yürüyor. Zannediyorum o da yakın bir süreçte bitirilecek.

 

Kasımlar’a TOKİ 2021’de…

 

Bunun dışında yeni bir TOKİ projesi için ki 150 dairelik bir proje olmasını hedefliyoruz, hazırlıklarımızı tamamladık. Geçtiğimiz günlerde TOKİ Başkanlığı’na projemizi sunduk. Kasımlar Mahallesi için planladığımız projemizin 2021 yılında hayata geçeceğini düşünüyoruz.

 

Doğalgaz etüd çalışması yapılıyor

 

Şu anda Ulus’a doğalgaz getirilmesi ile ilgili ön etüt çalışması da yapılıyor. Ulus ölçeğindeki yerler için iki tane alternatif üzerinde çalışıyorlar.”

 

ETİKETLER : hasan hüseyin uzun ulus toki
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi