Ulus Atıksu Arıtma Tesisi ihalesi 13 Şubat’ta

Irmaklarımızın ve denizimizin kirlenmesinin önüne geçecek olan önemli bir yatırım daha inşaat safhasına geçiyor. Kanalizasyon altyapısı tamamlanan Ulus ilçesi’ni Atıksu Arıtma Tesisi’ne kavuşturacak olan inşaat yapım ihalesi, 13 Şubat Perşembe günü, İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara’da gerçekleştirilecek.
Bu haber 2020-01-24 09:19:29 eklenmiş ve 627 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ilçemizin kanalizasyon alt yapısının geçtiğimiz yıllarda tamamlandığını ve ardından atıksu arıtma tesislerini yatırım programına aldıklarını anımsatırken, proje çalışmalarının geçen yıl tamamlandığını tesisin inşaat yapım ihalesinin de 13 Şubat’ta yapılacağını duyurdu.

 

 

Tunç’un verdiği bilgiye göre; günde 272 m3 atıksu arıtabilecek olan Ulus ilçesi atıksu arıtma tesisi inşaatı yapım ihalesi İller Bankası Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara’da gerçekleştirilecek ve müteahhit firmaya yer tesliminden itibaren 20 ayda tamamlanacak.

 

 

Bartın’da çevre yatırımlarına büyük önem verdiklerini ifade eden Milletvekili Tunç, “Bartın Merkez Atıksu arıtma tesisleri başta olmak üzere, Bartın OSB, Amasra, Kurucaşile, Kozcağız, Arıt, Çakraz, İnkumu atıksu arıtma tesisleri, Amasra, Çakraz, İnkumu derin deniz deşarjları ve bazı köylerimizde paket arıtma tesislerini hayata geçirdik. Kumluca, Abdipaşa ve Hasankadı beldelerinin atıksu arıtma tesisleri ile ilgili proje çalışmaları da tamamlandıktan sonra ihalesi yapılarak inşa edilecek. Böylece ırmaklarımızın ve denizimizin kirlenmesinin önüne tamamen geçilmiş olacak” dedi. 

ETİKETLER : Bartın Ulus Atık Su Arıtma Tesisi AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi