Tunç: “Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, iktidar olarak ilk günden beri engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını, bu yöndeki hizmetlerinin bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi.
Bu haber 2020-01-23 10:29:51 eklenmiş ve 1334 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Tunç, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan’ı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Kurulan, Milletvekili Tunç’a ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek, engelliler ile ilgili çalışmaları için teşekkür etti.

Tunç, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, AK parti iktidarlarının engelli vatandaşlarımız için çok önemli adımlar attığını anımsatırken şunları söyledi:
“Bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisinde çalışmaktayız. İktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engellilere ‘pozitif ayrımcılık’ ilkesiyle yaklaştık. Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellileri ilgilendiren pek çok iyileştirme gerçekleştirdik. Engellilerin sosyal hizmetlere erişimine mani olan bürokratik engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza ilk defa evde bakım ve evde sağlık hizmetlerinin sunulması, engellilerin eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması gibi hizmetler, bu yöndeki çalışmalarımızın yalnızca bir kısmıdır. Engellilerimiz için bu iyileştirmeler bundan sonra da devam edecektir. AK Parti hükümeti olarak, Engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için çalışmaya; bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi, engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Kenan Dursun Ferit Kurulan Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi