Bu yarışmanın amacı çok farklı!

Uyuşturucu madde bağımlılığının sağlığa, insan ilişkilerine ve topluma verdiği olumsuz etkileri ortaya koymak ve özellikle üniversite gençliği arasında uyuşturucu madde kullanımını önlemek ve uyuşturucunun zararlarına dikkat çekmeyi amaçlayan Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, üniversite öğrencilerine yönelik öykü yarışması düzenledi. Üstelik yarışmanın birincisini 10 bin, ikincisini 5 bin, üçüncüsünü ise 2 bin 500 TL’lik ödüller bekliyor.
Bu haber 2020-01-22 13:25:27 eklenmiş ve 2417 kez görüntülenmiştir.

 

Yarışmaya ilişkin bilgiler Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın resmi internet sayfasında paylaşıldı. Buna göre; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın paydaşlığında, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı destek ve TUBİM Şube Müdürlüğü sekreteryasında gerçekleştirilecek olan yarışmada öykülerin temasını; bağımlılık, uyuşturucunun insan ve toplum üzerindeki zararları oluşturacak.

Eserlerde, uyuşturucu maddeyi özendiren, teşvik eden, kullanımı hakkında detaylı bilgi veren ifadelerin asla kullanılmaması istenirken, yarışmaya katılacak eserlerin sahip olması gereken diğer tüm teknik ayrıntılar http://www.narkotik.pol.tr/kurumlar/narkotik.pol.tr/Duyurular/oyku-yarismasi/Oyku-Yarismasi-Sartnamesi.pdf adresinden duyuruldu.

Yarışmaya katılmak isteyen üniversite öğrencilerinin eserlerini en fazla 3 bin kelime olacak şekilde hazırlayıp, 30 Nisan 2020 günü saat 17.00’a kadar narkoyarisma@egm.gov.tr veya oykuyarismasi@egm.gov.tr mail adresine göndermesi gerekiyor. Katılımcıların bunun yanı sıra eksiksiz ve ıslak imzalı şekilde doldurulan katılım formlarını da posta yolu ile PTT Şubeleri üzerinden PK 155 Yenişehir PTT Merkez Müdürlüğü / Ankara adresine gönderilmeleri gerekiyor.

ETİKETLER : Bartın Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı öykü yarışması uyuşturucu madde kullanımı ile mücadele
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi