AK Parti İl Binası için geri sayım başladı!

Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 17 yıldır bir apartman katında hizmet veren AK Parti Bartın İl Başkanlığı’nı, iktidar partisinin layık olduğu nezih ve ferah bir binaya kavuşturmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Bunun için öncelikle yeni binanın yapılacağı yeri belirleyen Kalaycı, proje tadilatının ardından Mart ayı içinde temelini atmayı planladıkları yeni il binasını 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlamanın hesaplarını yapıyor. Koca Müftü Sokak’ta yapılacak olan yeni AK Parti İl Başkanlığı binası zemin dahil 3 katlı ve toplamda 350 metrekare kapalı alana sahip olacak. Binanın tefrişatı ile birlikte toplam maliyetinin ise 900 bin TL olması bekleniyor.
Bu haber 2020-01-22 09:18:40 eklenmiş ve 2216 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

AK Parti Bartın İl teşkilatı, bu sıralar farklı bir heyecan yaşıyor. Türkiye’nin ve Bartın’ın en büyük partisi olan AK Parti’nin, iktidar partisi olması hasabiyle de şanına yaraşır bir binada hizmet vermesi için başlatılan yeni bina ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. Hemen her fırsatta “AK Parti İl binası olarak tasarlanan binayı inşallah en kısa sürede Bartın’ımıza kazandıracağız” diyen İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın binanın projesi ile ilgili olarak gazetemize bilgiler verdi. AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal ile birlikte gazetemizi de bünyesinde bulunduran EYBEY Medya Yayımcılık Ltd. Şti.’yi ziyaret eden Kalaycı, EYBEY Medya’nın sahibi Mustafa Ahmet Oktay ile biraraya geldi.

 

Kalaycı: “AK Parti büyümesini sürdürüyor”

 

Sohbetimiz sırasında Bartın’da AK Parti için daha büyük ve modern bir binanın artık bir zorunluluk haline geldiğine dikkat çeken Kalaycı, “Ülkemiz ve milletimiz için azimle çalışmaya devam ediyoruz. Memleketimizin her köşesine hizmet taşımak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bunu yaparken de zaman içinde Bartın’daki İl Başkanlığımızın bulunduğu mekân yetersiz gelmeye başladı. Uzun süredir tüm kadrolarımızla birlikte milletimize daha iyi hizmet sunabileceğimiz yeni bir hizmet binası için yer arayışlarımız devam ediyordu. Kent merkezinde, ulaşılabilir bir bina olmasının yanı sıra fiziki olarak da ihtiyaçlara yanıt verebilecek bina için yer konusunu çözdük. Nihayet gönlümüzdeki gibi daha geniş ve ferah bir il Başkanlığı binası için inşaat alanını belirledik” dedi.

 

“Yoğun çaba harcıyoruz”

 

Kalaycı, şimdiki il Başkanlığı binasına çok yakın olan Koca Müftü Sokak’ta inşa edilecek olan yeni binanın Bartın’a kazandırılması için yoğun bir çaba içinde olduklarını dile getirirken, aslında Ocak ayı içinde temel atmayı planladıklarını ancak, yönetmelikte yapılan değişiklikten kaynaklı bir gecikme yaşandığını söyledi. Bu süre zarfında proje tadilatına gidildiğini belirten Kalaycı, henüz tasarım aşamasında olan projenin çok kısa bir süre içinde tamamlanarak onaya sunulacağını kaydetti. Kalaycı, binaya ilişkin özetle şu bilgileri paylaştı:

“Bartın’a ve partimize yakışır bir İl Binası’nda hemşehrilerimize hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çok güzel bir proje hazırladık. Giriş dahil 3 katlı planladığımız binamızda giriş katında genişçe bir lokalin yanı sıra Gençlik Kollarımız ve AKİM için bir oda bulunacak. Ayrıca kadın ve erkek tuvaletlerinin ile mutfak da bu katta yer alacak. Binamızın 1. katında İl Başkanı, Merkez İlçe Başkanı ve Kadın Kollarımız için birer odanın yanı sıra Sekreterlik de bulunacak. İkinci katta ise Sayın Vekilimiz için düşündüğümüz bir odanın yanı sıra toplantı salonu ile Mescit yer alacak.

 

6 ayda tamamlanacak

 

Eksiklerin tamamlanmasının ardından en geç Mart ayı içinde temelini atacağımız binamızı Kalaycıoğlu İnşaat’ın tecrübesi ve deneyimi ile 6 ay gibi çok kısa bir süre zarfında inşa ederek teşkilatlarımıza ve partimize kazandıracağız inşallah. İnşaat bayından sonuna kadar benim takibimde olacak. Güvenlik ve kaliteden asla ödün verilmeyecek. Binamızın içinin tefrişatı ile birlikte toplam maliyetinin ise yaklaşık olarak 900 bin TL civarında olacağını hesaplıyoruz.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Turhan Kalaycı Ümit Aksakal AK Parti Bartın İl Başkanlığı Kalaycıoğlu İnşaat
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi