Emlak Danışmanlığı için ikinci sınav Şubat’ta

Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Tepe, Emlak Danışmanlığı ile ilgili olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından gerçekleştirilen sınava olan ilginin arttığını belirtirken, talebi karşılamak için ikinci bir sınav açılması için tekrar çalışma başlattıklarını söyledi.
Bu haber 2020-01-21 13:31:45 eklenmiş ve 1825 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Tepe, 5 Haziran 2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği” kapsamında Aralık ayında ilimizde Emlak Danışmanlığı yapanlara ve emlak danışmanlığı mesleğine ilgi duyan vatandaşlara yönelik MYK sınavı yapıldığını anımsattı. Yapılan sınav sonrası Emlak Danışmanlığı’na ilginin daha çok arttığını dile getiren Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Esnaf Odası Başkanı Ayhan Tepe, gösterilen ilgi karşısında Oda olarak kayıtsız kalmadıklarını ve ikinci bir sınav için tekrar çalışma başlattıklarını söyledi. Tepe, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz ticareti alım satımı veya kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların mesleki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla hazırlanan ve 5 Haziran 2018’de Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Taşınmaz Ticareti Yönetmelik ile usul ve esaslar belirlendi. Yönetmelik, Ağustos 2020 itibariyle yürürlüğe girecek.

Yapılan başvuru yoğunluğuna göre Emlak Danışmanlığı ile ilgili Mesleki Yeterlilik Sınavının ikincinin Şubat ayı içerisinde yapılması düşünülüyor. Emlak Danışmanlığı’na ilgi duyan Bartınlı hemşehrilerimizin bu ikinci fırsatı kaçırmamaları gerekiyor.”

ETİKETLER : kahveciler odası başkanı ayhan tepe emlak danışmanlığı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi