Yarı yıl tatili başladı!

İlimizdeki 157 okulda eğitim gören 29 binin üzerinde öğrenci ve 2 binin üzerinde öğretmen için 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Öğrenciler karnelerine kavuşurken kuşkusuz en büyük heyecanı bu yıl ilk kez okul ile tanışan sayıları 2 bin 22’yi bulan 1. Sınıf öğrencileri oldu. Geride kalan yarı yıla ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, sorunsuz bir yarı yılın geride bırakıldığını belirtirken, “Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla ilimizdeki eğitim seviyesini bir kademe daha yukarıya çıkarmak için mücadelemize devam ediyoruz” dedi.
Bu haber 2020-01-17 16:44:51 eklenmiş ve 4784 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

9 Eylül 2019’da Pazartesi günü başlayan 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı dün çalan zil ile sona erdi. Tüm yurt genelinde milyonlarca öğrenci ve velisi karne heyecanı yaşadı. İlimiz Bartın’da da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 157 adet ilkokul, ortaokul ve lise’de eğitim gören toplamda 29 bin 287 öğrenci karnelerini aldı. İlimizde protokolün katılımı ile gerçekleştirilen karne dağıtım töreni İstiklal İlkokulu’nda yapıldı. Törene Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş’ın yanı sıra, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın da arasında bulunduğu bazı kurum müdürleri ve veliler katıldı.

 

 

Vali Yardımcısı Akdaş, geride kalan yarı yıla ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akdaş, özetle şunları söyledi:
“Bu dönemi kazasız, belasız herhangi bir sorun olmadan atlatmamız bizim için önemliydi. Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm yöneticilerimizle birlikte bunun mücadelesini verdik. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, Belediyemiz her zaman eğitimin yanında. İlimizin eğitim seviyesini bir kademe daha yukarıya çıkarmak için mücadelemize devam ediyoruz. Sayın Valimizin başkanlığında hazırlanmış bir takım projeler var. Bu projelerimiz okullarımızda devam ediyor. İnşallah ikinci dönemde kazasız, belasız bir eğitim-öğretim dönemini hep birlikte atlatırız ve Bartın’ımızın eğitimdeki kalitesini ve başarısını bir üst seviyeye çıkarız.”

 

Hedef, gençleri iyi yetiştirmek

 

Öğrencilerine karnelerini veren İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize  ve velilerimize iyi tatiller diliyorum. Değerli meslektaşlarım, Milli manevi değerlerine bağlı, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirip hayata hazırlamak bizim öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Hızla değişen ve gelişen bilgi çağında en değerli kaynak olan sizlerin, mesleki gelişiminizi en üst seviyeye çıkaracağınıza ve başarılı çalışmalarınızı arttırarak devam ettireceğinize yürekten inanıyor ve iyi tatiller diliyorum.

 

 

“Başarının anahtarı; istek, azim ve gayret”

 

Sevgili öğrenciler, dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayretinizin ve çalışmalarınızın karşılığı olan karnenizi alacağınız bugün de sizlerle aynı heyecanı paylaşıyorum. Sizler milli manevi değerlerine bağlı, atalarının izinden giden ve başarının anahtarını elinde tutan nesiller; gelecekte yaşanabilir yarınlar sizin bugünkü başarılarınıza bağlıdır. Başarının anahtarı ise; istek, azim ve gayrettir. Gayretlerinizden ve çalışmalarınızdan dolayı kutluyor ve iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli veliler, her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir seviyeye gelebilmek için, sizlerin de desteği ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Tatil dönemleri öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel dinlendikleri, sosyal ve kültürel faaliyetlere daha etkin bir şekilde katıldıkları zaman dilimleri olmalıdır. Çocuklarınızla birlikte eğlenceli ve sağlıklı bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.”

 

Okullar 3 Şubat’ta açılacak

 

2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci yarı yılının ilk ders zili 3 Şubat 2020 Pazartesi günü çalacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatilin yapılacağı ikinci dönemin ikinci yarsı ise 13 Nisan'da başlayacak 19 Haziran’da sona erecek. Akabinde ise öğrenciler toplamda 11 haftalık yaz tatiline girilecekler.

 

 

Miniklerin karnesi Beyhan Güner’den

 

Bartın Valisi Sinan Güner’in eşi Bartın Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Beyhan Güner de Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde kurulan Proje Uygulama Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 4-6 yaş grubu okul öncesi öğrencilerinin karne sevincine ortak oldu. Güner, 2019-2020 eğitim-öğretim yarıyıl karnelerini, Bartın SYDV Müdürü Feridun Güler ile birlikte verdi.

 

 

Akın, iyi tatiller diledi

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da, yayımladığı mesaj ile tüm öğrencilere iyi tatiller dileğinde bulundu. Akın mesajında “2019-2020 Eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili bir dinlenme süreci olduğu kadar, ilgi guruplarına göre değişik etkinliklerin de yapılabileceği zamandır. Öğrencilerimizin bu zamanı araştırma, inceleme ve en önemlisi bol bol kitap okuyarak verimli bir şekilde değerlendirerek, derslerdeki eksikliklerini gidermeye çalışarak, ikinci yarıyıla hazır hale geleceklerinden eminim. Öğrencilerimizin aileleriyle birlikte güzel zamanlar geçirmelerini diliyor, tüm öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize sevgilerimi sunuyorum. İyi tatiller” dedi.

 

 

Dursun da öğrencileri kutladı

 

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun da öğrencilerin karne heyecanına tanıklık eden isimler arasında yer aldı. Miniklere karnelerini veren Dursun, “Öğrencilerimize eğitim öğretim yılı içerisinde gösterdikleri özverili çalışmalardan ve elde ettikleri başarılardan dolayı kutlar, bir sonraki eğitim öğretim yılında başarılarının devamını dileriz. Ayrıca öğretmenlerimize ve emeği geçenlere göstermiş oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

ETİKETLER : Bartın karne töreni
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi