Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele masaya yatırıldı

“2019 Yılı İlimizde Uyuşturucu/Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı”, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda 81 ile eş zamanlı olarak Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda eğitim kurumlarının ve öğrencilerin güvenliği ile ilgili her türlü önlem ve uygulama tek tek irdelenerek özellikle uyuşturucu ve bağımlılık yaratan diğer alışkanlıklarla mücadele konusundaki kararlılık bir kez daha vurgulandı.
Bu haber 2020-01-17 11:07:25 eklenmiş ve 4200 kez görüntülenmiştir.

 

Çeşm-i Cihan toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Kurgan, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Amasra Gökhan Gürbüzerol, Kurucaşile Kaymakamı Muhammet Güzel, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yüzbaşı Safa Söylem, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Hasankadı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Özgün, Kozcağız Belediye Başkanlığı-Yazı İşleri Müdürü Muhammet Özyapı, İl Sağlık Müdürlüğü-Dr. Hasan Babayiğit,  İl Müftüsü Abdulcelil Çakar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Abdulsettar Bayram, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Mehmet Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Temel Yüksel, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mahmut Şahin ile Yeşilay Bartın İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ali Rıza Karakoyun katıldı.

 

Tüm tedbir ve uygulamalar gözden geçirildi

 

Toplantıya ilişkin olarak Bartın Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ele alınan konulara ilişkin şu bilgilere yer verildi:
“Toplantıda; metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmaların gözden geçirilerek yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirildi. Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulmasının yanı sıra cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirildiği toplantıda, öncelik derecesine göre belirlenen okullarda güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlandığı anımsatıldı. Entegrasyonu sağlanamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durumun ele alınırken, okullarda ve okul çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla Okul İrtibat Görevlileri’nin etkin çalışmasına yönelik planlamalar da değerlendirildi. Bu kapsamda özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan ‘etk dal’ olarak adlandırılan sigara satışı yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel kafe, oyun salonu, internet kafe benzeri yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmalar bu vesileyle bir kez daha gözden geçirildi.

Toplantıda, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere STK’lar ile işbirliği de ele alındı. Gençlerimizi etkilemesi muhtemel metamfetamin başta olmak üzere tüm uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ve ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetleri bir kez daha gözden geçirildi. İl genelinde uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin verilerin bir önceki yıl ile kıyaslaması ve alınan/alınacak tedbirlerin gözden geçirilerek 2020 yılında yürütülecek çalışmalar planlandı.” 

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Füner uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi