8 bin ağaç kesilmekten kurtuldu

Yargıda 1 Ocak 2020 itibariyle uygulamaya başlanan e-tebligat kullanımıyla 630 bin ton kağıttan tasarruf edilmiş oldu. Maddi boyutu 220 milyon TL’yi bulan tasarruf 8 bin adet ağacın da kesilmekten kurtulduğu anlamına geliyor.
Bu haber 2020-01-17 09:41:11 eklenmiş ve 7273 kez görüntülenmiştir.

 

Yargıda e-tebliğat kullanımıyla 220 milyon lira tasarruf edildiğini belirterek, “Uygulamayla 630 bin ton kağıt tasarrufu sağlanmış, binlerce ağaç da kesilmekten kurtulmuştur” dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan da 2019 yılında 19 milyon tebligatın sistem üzerinden ilgililere ulaştırıldığını söyledi.

 

 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, e-tebligat sisteminin sonuçlarıyla ilgili toplantıda konuşurken şunları söyledi:

“Elektronik tebligat uygulamasının 2020 yılında yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz. E-tebligat, klasik tebligata göre çok büyük zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Fiziki tebligatın ücreti 10 lira, e-tebligatın ücreti 5.5 lira olduğu için de böylece 220 milyon lira hem vatandaşın hem de devletin cebinde kalmıştır. Uygulamayla 630 bin ton kağıt tasarrufu sağlanmış, binlerce ağaç da kesilmekten kurtulmuştur.”

Elektronik tebligat adresi alma zorunluluğu olan 1 milyon 200 bin hesabın, sahipleri tarafından aktif hale getirilmeyi beklediğini anlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan da, “Geride bıraktığımız yıl içinde 19 milyon tebligat sistem üzerinden ilgililere ulaştırılmıştı. Böylece 8 bin ağaç kesilmekten kurtulmuş oldu. İnşallah kurtarılan ağaç sayısı yüz binleri bulacak” dedi. Konuşmanın ardından bakanlar Gül ile Turhan, e-tebligat için yazılı başvuru yaptı.

ETİKETLER : Bartın Abdülhamit Gül Adalet Bakanı e-tebligat Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Cahit Turhan
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi