Özel İdare’den saat düzenlemesi!

Bartın İl Özel İdaresi, sorumluluk alanında bulunan işletmelerin açılış kapanış saatlerinde düzenlemeye gitti. Düzenleme ile Özel İdare sorumluluk alanındaki işletmelerin kapanış saatleri sonbahar ve kış aylarında saat 01.00, ilkbahar ve yaz aylarında ise saat 02.00 olarak belirlendi. İşletmelerin mağduriyet yaşamaması adına yapılan düzenlemeden memnun olduklarını belirten Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, İl Genel Başkanı Kenan Dursun’u ziyaret eederek karardan dolayı teşekkür etti.
Bu haber 2020-01-17 09:18:48 eklenmiş ve 4851 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın’da İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulunan işletmelerin açılış kapanış saatlerinde düzenleme yapıldı. 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 26. maddesinin ‘h’ fıkrası gereğince ve 2005/9207 Sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 33. maddesine istinaden Bartın İl Özel İdaresi sorumluluk bölgesinde bulunan işyerlerine ait açılış ve kapanış saatlerini gösterir cetvele göre; 2020 yılında turizm belgeli otel bünyesinde faaliyet gösteren ve düzenli olarak program uygulayıp sanatçı çalıştıran turizm belgeli pavyon, gazino ve gece kulüpleri, otel, motel, pansiyon, kamping ve benzeri konaklama yerleri, LGP ve akaryakıt satış istasyonları, ekmek fırınları, unlu mamuller üretim ve satış yerleri yaz ve kış döneminde 24 saat açık olacak.

Bar, pavyon, gece kulübü, taverna, müzikhol, meyhane ve benzeri içkili yerler yaz ve kış döneminde saat 10.00-03.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

1,2 ve 3. sınıf içkili lokantalar ile müzikli lokantalar kış döneminde 08.00-01.00 saatleri arasında, yaz döneminde ise 08.00-02.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

İnternet salonu, Play Station oyun salonu, beceri oyun eğlence merkezleri, sinema, tiyatro, kültür merkezleri, fuar, panayır, gösteri merkezi, kulüp ve lokaller kış döneminde 08.00-24.00 saatleri arasında, yaz döneminde ise 08.00-01.00 saatleri arasında açık olacak.

Yine İl Özel İdaresi sorumluluk bölgesinde bulunan çay bahçeleri, lunapark, sirk, düğün salonu gibi işletmeler kış döneminde 06.00-01.00, yaz döneminde ise 07.00-02.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Kış döneminde 06.00-01.00 saatleri, yaz döneminde 06.00-02.00 saatleri arasında hizmet verecek olan kahvehaneler de Ramazan ayında sahura kadar açık kalabilecek.

Bakkal, market, büfe, kasap, lokanta, kafeterya, erkek ve kadın kuaförleri, beyaz eşya, halı ve mobilya satıcı ve benzeri işyerleri kış ve yaz döneminde 06.00-01.00 saatleri arasında, oto tamir ve bakım servisleri, odun kömür satış depoları, tüp satış, mobilya ve benzeri imalat yerleri, inşaat malzemeleri satışı ve benzeri işyerleri de yaz ve kış döneminde 07.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecek.

 

Teşekkür Tepe’den geldi

 

Düzenlemeye ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, “Bartın İl Özel İdaresi sorumluluk bölgesi içinde bulunan, lunapark, düğün salonu, kahvehane, kıraathane ve çay bahçesi işletmelerine ait açılış ve kapanış saatleri daha önce birçok üyemizin mağdur olmasına sebep olmaktaydı. Bartın İl Özel İdaresi Meclisimiz, yeni düzenleme ile; yaz aylarında 06:00-02:00, kış aylarında 06:00-01:00 olarak değiştirmiş ve yapılan düzenleme ile esnafımızın sorunlarına kayıtsız kalmadığını göstermiştir. Üyelerimiz sorunlarına göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı, İl Özel İdaresi Meclis Başkanımız Sayın Kenan Dursun'a, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın İbrahim Kayış'a, Meclis Üyelerimize ve Meclis çalışanlarımıza şahsım ve üyelerim adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Özel İdare Kenan Dursun Ayhan Tepe Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi