Başkan Akın, Ankara’daydı

“Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi ve Sergisi” için Ankara’ya giden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kongre sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ni ve Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası’nı (MİS) da ziyaret etti.
Bu haber 2020-01-17 09:03:23 eklenmiş ve 7143 kez görüntülenmiştir.

 

İlk ziyaret MHP Genel Merkezi’ne

 

Akın’a ziyaretinde Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu ve Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç eşlik etti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Başdanışmanı Eyyup Yıldız ile bir araya gelen Akın, Yıldız ile ülke gündemine ait konular hakkında istişarelerde bulundu. Samimi sohbet ortamına gerçekleşen ziyaretin sonunda Başkan Cemal Akın, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Eyyup Yıldız’a teşekkür ederek, çalışmalarına başarıla diledi.

 

 

Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi

 

Başkan Akın ve beraberindekiler daha sonra Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi ve Sergisi”ne katıldı. 31 ülkeden 110 yabancı katılımcının da yer aldığı, İl, İlçe ve Belde Belediyelerin yoğun katılımıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen kongreye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı ve bir konuşma yaptı. Kongrede; yeni teknolojiler ve yenilikçi yaklaşımlar vasıtasıyla sınırlı kaynakları etkin kullanarak gelecekteki problem ve ihtiyaçlara çözümler üreten, çevreye ve doğal kaynaklara saygılı, insan hayatına değer katan ve yaşam kalitesini iyileştiren şehirler olarak planlanan Akıllı Şehirler’de Belediye hizmetlerinin daha az maliyetle daha verimli şekilde gerçekleşmesini sağlayan akıllı teknolojiler, belediyelerin vatandaşa daha etkin hizmet sunmalarına imkân tanınması, çevre, ulaşım, yönetim, güvenlik, sağlık ve coğrafi bilgi sistemleri kullanılması alanlarına hakkında bilgiler verildi.

 

 

Hızla büyüyen kentlerin doğal kaynakların ve enerjinin azalmasına neden olduğuna dikkat çeken Başkan Akın, kongre ile ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:
“Akıllı teknolojilerle donatılan şehirler kaynaklarını daha ekonomik, planlı ve sürdürülebilir kullanarak insan hayatına değer katarak, yaşam kalitesini iyileştiriyor. Bu nedenle de insanlar daha konforlu, temiz, katılımcı, sağlıklı ve güvenilir bir yaşama erişebiliyorlar. Belediyelerimiz ulaşım, trafik, içme suyu, aydınlatma ve elektronik ödeme gibi belediye hizmetlerinde akıllı dijital teknolojileri kullanarak şehirlerin yönetimini ve vatandaşın hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

 

 

Ülkemizdeki bin 389 belediyeyi tek çatı altında bir araya getirerek belediyeciliğin geliştirilmesi için faaliyet yürüten Türkiye Belediyeler Birliği, Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi vesilesiyle akıllı şehir teknoloji uygulamalarının yaygınlaştırılmasını ve belediyelerde hizmet sunum standartlarının üst seviyeye yükseltilmesini amaçlıyor.”

 

 

MİS ziyaretinde sendika faaliyetleri görüşüldü

 

Başkan Akın’ın Ankara’daki temasları arasında bir diğer uğrak noktası Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası (MİS) Genel Merkezi oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ile Kumluca ve Hasankadı Belediye Başkanları MİS ziyaretinde de Akın’ı yalnız bırakmadılar.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Ankara Akıllı Şehirler Konferansı MHP MİS
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi