Tunç’tan Kozcağız’a doğalgaz sözü verdi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti iktidarında geride kalan 18 yıl içinde Türkiye’nin hemen her alanda büyük değişim ve gelişmeler yaşadığını belirtirken, ‘İnsani yaşat ki, devlet yaşasın” şiarından hareketle her hizmetin odağına insanı koyduklarını söyledi. Tunç, “Milletimize hizmet yolunda her türlü engeli aşarak büyük başarılara imza attık. Bartın’a 7,5 milyar lira tutarında yatırım yaptık, devam eden 7,5 milyar liralık yatırımımız daha var. Eserlerimizle Kozcağız’ın çehresini değiştirdik, Doğalgaz da getireceğiz” dedi.
Bu haber 2020-01-15 16:32:40 eklenmiş ve 446 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

AK Parti Kozcağız Belde Kongres, Milletvekili Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi. 

Orhan Acıbal’ın yeniden AK Parti Kozcağız Belde Başkanlığı’na seçildiği kongrede konuşan Milletvekili Tunç, güncel siyasi konuların yanı ısra Bartın ve Kozcağız’a yapılan yatırımlardan da bahsetti.

 

 

Önce insan!

 

AK Parti iktidarında Türkiye’nin geride kalan 18 yıl içinde her alanda büyük değişim ve gelişim kaydettiğini savunan Tunç, Türkiye ekonomisini 250 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkardıklarını anımsatırken “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla siyasetlerinin merkezine insanı koyduklarını ifade etti. Tunç, sağlıkta gerçekleşen icraatlar, refah seviyesinin yükselmesi sayesinde Dünya Sağlık Örgütü’nün 18 yıl önce Türkiye’de doğumda beklenen yaş sınırının 69 iken bu gün 79’a yükseldiğini, Ülkelerin kalkınmasının eğitime ayrılan bütçe ile mümkün olduğu inancıyla eğitim yatırımlarına büyük önem verdiklerini, üniversite sayısını 200’ün üzerine çıkardıklarını, anasınıfından, ortaöğretime okullaşma oranında, okulların fiziki imkanlarında büyük mesafe katettiklerini söyledi. Tunç özetle şöyle konuştu:

 

Her alanda büyük yatırımlar

 

“AK Parti iktidarı ile 81 vilayetimizde de büyük bir kalkınma hamlesine şahit olduk. Barajlardan, tünellere, havaalanlarından, limanlara, hızlı trenlerden, otoyollara, şehirlerden köylere kadar hayal dahi edilemeyen eserlere imza attık. Savunma sanayiinde büyük bir atılım sağladık. Türkiye savunma sanayinde yüzde 70 dışı bağımlı iken bu gün yüzde 70 yerli üretime ulaştı. Kendi milli silahımızı, helikopterimizi, tankımızı, gemimizi, İHA’mızı, SİHA’mızı üreten bir ülke durumuna geldik. Organize Sanayi Bölgeleri’ni fabrikalarla doldurduk. AR-GE’ye, sanayiciye, çiftçiye, tarıma ve turizme verdiğimiz desteklerle, KÖYDES, BELDES, SUKAP projeleri ile her alanda ülkemizi ileriye taşıdık.

 

“Büyük başarılara imza attık”

 

Milletimize hizmet yolunda her türlü engeli aşarak büyük başarılara imza attık.18 yıl boyunca, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin refahını artırmak, ülkemizin gelişmiş ülkelerin en önlerinde yerini  alabilmek için çalışırken AK Parti’nin önünü kesmek, Türkiye’nin kutlu yürüyüşünün önüne taş koymak için her türlü karanlık girişimle karşı karşıya kaldık. Tüm bu engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardık. O nedenle AK Parti’ye ve liderine güvenen milletimize şükran borçluyuz, onlar için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz.     

Milletimizin kahramanlığı, liderimizin cesareti sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişimini önledik. Bu uğurda şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Onların emanetine sahip çıkmak bizim görevimiz. Bir daha ülkemizde bu tür karanlık girişimlerin olmaması için ülkemizin her 10 yılda bir darbe üreten, muhtıra üreten yönetim sistemini demokrasiyi ve cumhuriyeti güçlendiren bir sisteme dönüştürmemiz gerekiyordu. Bunu da milletimizin desteği ile başardık ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçtik. Şimdi tutturmuşlar, ‘Parlamenter sisteme geri dönelim’ diyorlar. Parlamenter sistemin sıkıntılarını bu ülke çekmedi mi? Gerçekleştirilen darbelerle çekmedi mi? Terörle, Ekonomik krizlerle, fakirleşmeyle, işsizlikle çekmedi mi? Hepsi parlamenter sistemin sorunları değilmiydi, hükümet kuramamalar, koalisyonlar, istifalar, milletvekili pazarlıkları yaşanmadı mı? Hala bunları özleyenler var. Milletimiz bunlar olmasın diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine onay verdi. 1,5 yıldır da uygulaması devam ediyor. 1,5 yılda bir sistemin tam oturması kolay bir şey değil. Eksiklikler mutlaka olacak. Bu eksiklikleri bir bir gidermeye devam ediyoruz.

 

 

“Darbe girişimi başarılı olsaydı…

 

15 Temmuz hain darbe girişimi başarılı olsaydı Fırat Kalkanı operasyonunu yapamazdık. Yapamasaydık Türkiye'nin kuzeyinde bir PKK terör devletini kurmuş olurlardı. Darbe gerçekleşse onlar oraya müdahale eder miydi? Etmezlerdi. CHP girmeyelim dedi, biz ise doğru olanı yaptık, Fırat Kalkanıyla, Zeytin Dalıyla, Barış Pınarı Harekatıyla terör devleti oluşumunu engelledik. Bu başarıda Türk askerinin kahramanlığı tartışılmaz, bu başarıda kendi ürettiğimiz milli silahlarımızın büyük katkısı var. Şimdi Tank Palet Fabrikası’nı konuşuyorlar. Neden bu konuyu sürekli gündemde tutuyorlar? Çünkü bunlar yerli tankımızın olmasını istemiyorlar. İnsansız hava aracını yapmayalım mı? Eğer biz muhalefeti dinleseydik, şu an Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmuş olurdu.

 

“Hakkımızı korumak için ne gerekiyorsa yapıyoruz”

 

Doğu Akdeniz'deki haklarımızı koruyoruz. Şimdi bütün ülkelerin gözü Doğu Akdeniz'de. Gemilerimiz orada. Doğu Akdeniz'deki oyunu bozmak için Libya ile anlaşma yaptık. Kıta sahanlığımızın belirlenmesi amacıyla anlaşma yaptık. Bizi sadece Antalya körfezine hapsetmek istiyorlardı. Bunun için Libya ile anlaşma yaptık. Meclis’te buna muhalefet partileri itiraz etmedi. Sadece HDP ‘hayır’ dedi. Onlardan da başka ne beklenebilir ki? Bu anlaşmanın hayatta kalabilmesi için BM’nin tanıdığı mutabakat hükümetinin ayakta kalması lazım. Bu hükümeti devirmek için darbeci Hafter'in BM’nin tanıdığı meşru Libya hükümetine karşı saldırıları var. Darbeci Hafter, başarılı olursa, Libya’nın meşru hükümeti devrilirse Libya ile yaptığımız kıta sahanlığı anlaşması da tehlikeye girer. Bu anlaşmayı ayakta tutmak Doğu Akdeniz’deki haklarımızın korunması açısından çok önemli. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Türkiye’nin de arasında olduğu bazı devletlerden askeri destek istedi. Biz de ‘evet’ dedik, tezkere Meclis’e geldi. CHP, HDP ve İYİ Parti Libya’ya asker gönderilmesi tezkeresine ‘hayır’ dediler. Bu ne demektir, Doğu Akdeniz'de olmamıza gerek yok demektir. Tezkere AK Parti ve MHP oyları ile kabul edildi ve Doğu Akdeniz’de oynanan oyunları da bozduk. Ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda birlik olsak daha güçlü olmaz mıyız? Ama maalesef CHP'deki anlayış Türkiye'nin aleyhine olan bir şey Recep Tayyip Erdoğan'ı zayıflatır, Türkiye’nin faydasına olacak olan bir husus da AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlendirir mantığı ile hareket ediyorlar, tabi bu siyaset tarzı da milletimiz tarafından not ediliyor, İnşallah önlerine de sandık gelince gereğini yapacaklardır.

 

“Bartın bir yıldız gibi parlayacak”

 

Hiç bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, gece gündüz Milletimize her alanda hizmet etmeye devam edeceğiz. Önümüzde seçimsiz geçecek bir 3,5 yıl var. Bu süreyi en güzel bir şekilde değerlendireceğiz. Ülkemizi ekonomide büyütmeye, halkımızın refahını artırmaya devam edeceğiz. 2023'e geldiğimizde ülkemiz bu günkünden çok daha güçlü olacak. Bartın'a 7,5 milyar liralık yatırım yaptık. Üniversitesinden barajlarına,tünellerinden limanlarına, sanayi yatırımlarından turizm yatırımlarına, doğalgazından, tarıma verdimizin desteklere, yeni okullara, hastanelere, yurtlara varıncaya kadar hepsi devasa yatırımlar. Bartın’da devam eden 7,5 milyar lira tutarında daha yatırımımız var. Bunları tamamladığımızda Bartın bölgemizde bir yıldız gibi parlayacak.

 

 

“Kozcağız’a doğalgaz da getireceğiz”

 

Kozcağız Barajı, Kışla Barajı sayesinde Bartın ve Kozcağız’ı taşkın riskinden koruduk. Kozcağız-Perşembe yolunu tamamladık, Kozcağız-Bartın terminal arası bölünmüş yol çalışmalarına başladık. 110 milyon liraya ihale ettiğimiz büyük bir yatırım... Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Kozcağız Stadı, İmam Hatip Ortaokulu, Ahmetler İlkokulu, İki tane anaokulunu Kozcağızımıza kazandırdık. Alt yapı çalışmaları, atık su arıtma tesisleri, cadde düzenlemeleri ile Kozcağız’ın görünümünü değiştirdik. Kozcağız terminal binası, parklar, yaşam merkezi gibi belediyemizle birlikte önemli eserlere imza attık. Kozcağız’a doğalgaz getirmek için de çalışmalarımız devam ediyor. Onu da bayaracağız.”

ETİKETLER : Bartın Kozcağız AK Parti Yılmaz Tunç doğalgaz
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi