Artık bir sahibi var!

Uzun yıllardır, sahipsizlik nedeniyle büyük sıkıntılar yaşanan İnkumu yolunun Liman ile Güzelcehisar yol ayrımı arasındaki bölümü artık Bartın İl Özel İdaresi sorumluluğunda. Özel İdare sorumluluğuna devredilen bir diğer ilgi bekleyen yol ise Bartın-Amasra arasındaki eski karayolu oldu.
Bu haber 2020-01-14 15:52:21 eklenmiş ve 5263 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın İl Genel Meclisi, ‘sahipsiz’ İnkumu yolu ile ilgili önemli bir karar aldı. Bartın Valiliği, İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı toplantı gündemine aldığı bir maddenin oy birliğiyle kabul edilmesi sayesinde ilimizin yıllardır süren önemli bir sorunun daha çözüme kavuşturulduğunu duyurdu.

 

 

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 12 ve 13’üncü maddeleri gereğince İl Genel Meclisi gündemine alınıp tüm Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edilen madde ile Bartın Valisi Sinan Güner’in de ilimize geldiği ilk günden beri takibinde olan İnkumu Yolu’nun aidiyet sorunu ortadan kalkmış oldu. Karara göre; Karayolları’nın sorumluluk alanında bulunan İnkumu yolunun Liman Karayolu ile Güzelcehisar yolu ayrımına kadar olan kısmı ve Bartın-Amasra arasındaki eski karayolu Bartın İl Özel İdaresi yol ağına dahil edildi.

 

 

Hatırlanacağı üzere İnkumu yolunda zaman zaman bakımsızlıktan zaman zaman da yaşanan toprak kaymaları nedeniyle sorunlar yaşanıyor, sorunun aşılması noktasında hiçbir kurum ya da kuruluş yolun sorumluluğunu üstlenmediği için sıkıntı güçlükle aşılıyordu. Son olarak bölgede yaşanan heyelanın yarattığı hasar ve sonrasında yolun güvenli hale getirilmesi de Vali Güner’in kişisel ilişkilerini kullanıp AFAD’dan aldığı destek sayesinde olmuştu.

 

 

Bunun yanı sıra Amasra ile Bartın arasındaki eski yolun tünel açıldıktan sonraki bakımsız hali de uzun süredir vatandaşların tepkisini çekiyor ve şikâyet konusu oluyordu. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Bartın İl Özel İdaresi İnkumu Amasra
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi