HAP eğitimi verildi!

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, ilimizdeki sağlık çalışanları ve yöneticilerine yönelik olarak, verimli ve uygulanabilir bir “Hastane Afet ve Acil Durum Planı” ortaya koyabilmek için “Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Uygulayıcı Eğitimi” düzenledi.
Bu haber 2020-01-13 08:43:45 eklenmiş ve 2117 kez görüntülenmiştir.

 

Eğitime ilişkin olarak Bartın İl Sağlık Müdürlüğünden yazılı bir açıklama yapıldı. 7-9 Ocak 2019 tarihleri arasında Şehit Cem Kanbur Ağız Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime Bartın Valisi Sinan Güner’in eşi Bartın Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Beyhan Güner de katılım sağladı. Organizasyon çerçevesinde HAP Eğitmenleri; Bartın Devlet Hastanesi, Şehit Cem Kanbur Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Bartın Ulus Şehit Piyade Er H. Hüseyin Oğuz İlçe Hastanesi, Amasra İlçe Hastanesi “Hastane Acil ve Afet Planı Komisyonu”nda yer alan yönetici ve çalışanlarına verimli ve uygulanabilir bir “Hastane Afet ve Acil Durum Planı” ortaya koyabilmek için “Afet ve Acil Durum Temel Kavramları”, “Türkiye Afet Yönetimi ve Sağlık Hizmetleri”, “Hastane Olay Yönetimi Araçları”, “Hastane Afet ve Acil Durum Müdahale Yönetimi” gibi konularda önemli bilgiler aktardı.

 

 

Eğitim sonunda Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Cebeci, Bartın Acil Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Şube Müdürü Levent Canatan, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birim Sorumlusu/ HAP Eğitmeni Sağ. Mem. Onur Durukan, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü UMKE personeli/ HAP Eğitmeni Ebe Müslüme Kılıç, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü UMKE İl Sorumlusu/ HAP Eğitmeni Sağlık Memuru Yalçın Yurdusev ve Bartın İl Sağlık Müdürlüğü personeli/ HAP Eğitmeni Şef Maviye Gün tarafından katılımcılara katılım belgeleri verildi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Sağlık Müdürlüğü HAP Hastane Afet ve Acil Durum Planı HAP Uygulayıcı Eğitimi
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi