Kütüphanede çalışan öğrencilere sıcak çorba!

Bartın Üniversitesi’nde güz dönemi final sınavları kapsamında 24 saat açık tutulan Merkez Kütüphane’de, öğrencilere çorba ikramı yapıldı.
Bu haber 2020-01-13 08:30:19 eklenmiş ve 850 kez görüntülenmiştir.

 

“Öğrenci odaklı” bir eğitim anlayışla çalışmalarını sürdüren Bartın Üniversitesi’nde, Merkez Kütüphanesi, sınav dönemlerinde 24 saat, Kutlubey Kampüsü’nde yer alan kütüphane ise saat 22.30'a kadar açık tutuldu.

Yoğun ilginin olduğu kütüphaneler her gün yüzlerce öğrenci tarafından ziyaret edildi. Sınav dönemlerinde hiç kapanmayan merkez kütüphanede öğrencilere gece sıcak çorba ikramı yapıldı. Çorba dışında sıcak meşrubat ikramının da yapıldığı kütüphanenin bulunduğu yerleşkede, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için kantinler ise gece 01.00’a kadar açık tutuldu.

 

 

Rektör de öğrencileri yalnız bırakmıyor

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da, sessiz ve nitelikli ders çalışma ortamlarında, binlerce kitaptan yararlanarak ders çalışan öğrencileri yalnız bırakmadı. Bireysel ya da gruplar halinde ders çalışan öğrencileri günün değişik saatlerinde ziyaret eden Rektör Uzun, ders arasına ‘sıcak bir mola’ veren öğrencilere ikram edilen çorbaları zaman zaman kendi elleriyle doldurup servis de etti.diyor.

 

Uzun: “En büyük önceliğimiz öğrencilerimiz”

 

Bartın Üniversitesi’nin akademik bilgi ve deneyimiyle sürdürülebilir bir gelişim hedeflediklerini vurgulayan Prof. Dr. Uzun, bu doğrultuda en büyük katkıyı özveriyle yetiştirilen öğrencilerin vereceğini ifade etti. Rektör Uzun, “Üniversite olarak bir yandan bölgemizden başlayarak ülkemizin gelişimine katkı sunmak için çalışırken, diğer yandan da ülke olarak belirlediğimiz hedeflere bizleri taşıyacak olan öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlamak için gayret gösteriyoruz. Öğrenci dostu bir üniversite olarak, tüm çalışmalarımızın merkezine gençlerimizi alıyoruz. Öğrencilerimizi en önemli bileşenlerimiz olarak görüyor, onları dinliyor ve geleceğe birlikte yürüyoruz. Sınav dönemlerinde de merkez kütüphanemizi 24 saat açık tutarak, rahat ve nitelikli ortamlarda ders çalışmalarına yardımcı oluyoruz. Kütüphanelerimizi dolduran öğrencilerimize gayretleri için teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Öğrencileri de uygulamadan memnun

 

Final sınavlarının başladığı ilk 5 günde 15 bini aşkın öğrencinin giriş yaptığı kütüphanede sıcak çorba ikramı ile karşılaşan öğrenciler de uygulamadan oldukça memnun. Kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür eden öğrenciler, aile sıcaklığındaki bir ortamda sınavlara hazırlandıklarını söylerken, kendilerine tanınan bu imkân ve yaratılan sıcak ortam için başta Rektör Uzun olmak üzere Üniversite yönetimine teşekkürlerini ilettiler. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Üniversitesi Orhan Uzun kütüphane
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi