Tunç ve Kalaycı’dan EYBEY Medya’ya ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ile birlikte EYBEY Medya’yı ziyaret ederek Bartın Pusula Gazetesi, Bartın Halk Gazetesi ve Bartın Times Gazetesi çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Sohbet havasında geçen ziyarette basının önemi vurgulanırken yerel basının yaşadığı sorunlar konuşuldu.
Bu haber 2020-01-13 08:21:54 eklenmiş ve 1773 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın’daki basın, yayın kuruluşlarını ziyaret eden AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ile birlikte EYBEY Medya’yı da ziyaret etti.

EYBEY Medya ve Yayımcılık Sahibi Mustafa Ahmet Oktay ile Bartın Pusula Gazetesi, Bartın Halk Gazetesi ve Bartın Times Gazetesi çalışanları tarafından karşılanan Tunç ve Kalaycı, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 

“Basın, çok önemli görev yapıyor”

 

Doğru ve tarafsız haber verme görevini yerine getiren EYBEY Medya çalışanlarının gününü kutlayan Milletvekili Tunç,  şunları söyledi:

“Basın, toplumun aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa etmektedir. Basın çalışanları ve gazete emekçileri çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız  ve en hızlı bir şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmektedirler. Farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde, dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı vardır. Toplumun, gözü, kulağı, sesi olma görevini üstlenen, demokrasi kültürünün yerleşmesi ve demokrasinin sağlıklı işlemesinde büyük rolü bulunan bağımsız ve özgür bir basın, ülkemizin bağımsızlığı ve toplumumuzun özgürleşmesinin de güvencesidir. İlkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı doğrultusunda olaylara farklı bakış açısı getirerek, çok sesliliğe ve düşünce özgürlüğüne de katkıda bulunan basın, şeffaf ve açık bir toplum olma yönündeki çabalara da bu işleviyle destek olmaktadır. Bilgi çağı ile birlikte teknolojinin gelişmesi, beraberinde basının da gelişmesini sağlamış, yazılı ve görsel medya ve internet gazeteciliği sayesinde kamuoyu tüm gelişmeleri daha şeffaf bir şekilde takip etme imkanına kavuşmuştur. Değerli gazete çalışanları da gelişen ve değişen basının tüm gereklerini yerine getirerek, mesleklerini sürdürmektedirler. Doğru ve tarafsız haber verme görevini yerine getiren EYBEY Medya çalışanlarının da özverili çalışmalarını takdir ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.”

 

Kalaycı: “Basın mensubu kamu görevi yapar”

 

AK Parti İl Başkanı Kalaycı da “Basın, yaptığı doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu bilgilendirmekte, vatandaşlarla yöneticiler arasında bir köprü vazifesi kurmaktadır. Basın mensubu olmak, sorumluluk isteyen bir iştir. Fedakarlık ister. Basın mensubu kamu görevi yapar. Basın mensupları son derece hassas bir görevi yerine getiriyor, toplumun gören gözü, duyan kulağı olarak görev yapıyorlar. Onlar toplumda yaşanan olayların şahitleridirler. Toplum onların şahitliği ile bilgileniyor, öğreniyor. Bu bilinçle bu büyük sorumluluğu kabul eden ve dürüst olarak mesleklerini icra eden tüm gazeteci arkadaşlarımıza bir ömür boyu başarılar diliyorum. Büyük bir özveriyle mesleklerini en iyi şekilde yerine getirme çabasında olan değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Turhan Kalaycı EYBEY Medya
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi