BEKDER’in yeni yönetimi belli oldu

Bartın Eğitim ve Kültür Derneği’nin (BEKDER) olağan kurulu geçtiğimiz hafta sonu Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Bu haber 2020-01-11 10:37:53 eklenmiş ve 254 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Dernek Başkanı Av. Esin Eren’in konuşmasıyla başlayan toplantıda Divan Kurulu’nun seçiminden sonra yönetim kurulu üyesi Dr. Mehmet Korkut dernek faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı. Korkut, 2017 yılında 43, 2018 yılında 43 ve 2019 yılında da 45 öğrenciye burs verdiklerini, böylece derneğin kuruluşundan itibaren burs verilen öğrenci sayısının 365’e ulaştığını söyledi. Kaynakların arttırılması durumunda burs verilen öğrenci sayasın ve burs miktarını arttırmayı hedeflediklerini ifade eden Korkut, Bartın’ın kültür ve eğitim alanlarındaki sorunlarının takipçisi oldukları gibi Amasra’da yapılmak istenen termik santrale karşı mücadele eden Bartın Platformu’nun da yürütmesinde etkin rol aldıklarını sözlerine ekledi.

 

 

Daha sonra Denetim Kurulu üyesi Celal Özkan tarafından Denetim Raporu okundu. Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporunun ibra edilmesi sonrasında yapılan oylamada Av. Esin Eren, Dr. Mehmet Korkut, Av. Nilgün Saban, Bayram Şimşek ve Erdoğan Atmış yönetim kurulu üyeliklerine, Celal Özkan, Selim Karakaş ve Mehmet Yazıcı ise Denetim Kurulu üyeliklerine seçildi.

Geçtiğimiz hafta içinde bir araya gelen yeni Yönetim Kurulu üyeleri aralarında görev dağılımını yaptı. Buna göre; Av. Esin Eren yeniden Dernek Başkanlığına getirilirken Başkan Yardımcılığına Av. Nilgün Saban, Saymanlığa Dr. Mehmet Korkut ve Dernek Sekreterliği’ne ise Erdoğan Atmış getirildi.

ETİKETLER : Bartın BEKDER Bartın Eğitim ve Kültür Derneği Esin Eren Mehmet Korkut Erdoğan Atmış Nilgün Saban
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi