Kamitoğlu: “Basın özgürlüğüne önem verilmeli”

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu bölgemizdeki basın kuruluşları temsilcilerinin “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.
Bu haber 2020-01-10 12:54:31 eklenmiş ve 3848 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Kamitoğlu, kutlama mesajında “toplumun aynası” olarak nitelendirdiği basının aynı zamanda toplumu oluşturan fertlerin doğru haber alma ve doğru bilgilenme hakkının teminatı olduğunu vurgularken şu görüşleri dile getirdi:

“Çünkü yazılı ve görsel basın kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif ve tarafsız olarak yansıtarak demokrasinin tam işlerliğine ve gelişmesine katkıda bulunur. Bu yüzden basın toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün gelişmesinde ve korunmasında da çok önemli görevler ifa etmektedir.

Bu yüzden demokrasi temellerinin geliştirilmesi için sağlam bir harç olan basının özgürlüğüne önem verilmelidir. Bu doğrultuda basın mensubunun da, mesleğinin gerektirdiği dirayet ve bilgi ile donanmış olması, mesleğini sağlıklı bir şekilde icra edebilmesi gerekir. Fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir.

Bu hususta bölgemizdeki tüm basın yayın kuruluşlarımızın, kamu yararını ilgilendiren konularda halkımızı doğru bilgilendirmede, kamuoyu oluşturmada, alınan tedbirlerin, getirilen yeniliklerin kamuoyuna yansıtılmasında gösterdiğiniz duyarlılığı takdirle karşılıyoruz ve bu önemli kamu hizmetini layıkıyla yerine getiren siz değerli basın mensuplarımızın bu gayret ve çabalarını alkışlıyoruz.

Gazetecilik mesleğinin geliştirilmesi, pozitif rekabet yoluyla meslek ilkelerinin daha sağlam bir şekilde yaşatılması, vatandaşların haber alma özgürlüğüne hizmet eden, yeni kurum ve kuruluşların geliştirilmesi ve bu yolla kamunun denetlenmesi, iş ve hizmetlerin yasalara uygun bir şekilde yapılması için ortam ve imkânı sağlayan ulusal ve yerel basınımıza katılım ve katkıları adına teşekkür eder, 10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü’nüzü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım."

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma TSO Zekai Kamitoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi