“Basın önemli bir görev üstleniyor”

Gazetemizi de bünyesinde bulunduran EYBEY Medya ve Yayımcılık Ltd. Şti.’nin sahibi Mustafa Ahmet Oktay, basının haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu belirtirken basın çalışanlarının da kurumlar ile halk arasındaki sağlıklı bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin ve insan haklarının korunmasında önemli bir görev üstlendiklerini söyledi.
Bu haber 2020-01-10 09:48:26 eklenmiş ve 2994 kez görüntülenmiştir.

 

Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda basın özgürlüğünün demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi açısından önemine değindi. Vatandaşların haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında basın mensuplarının oynadığı role işaret eden Oktay, işini layıkıyla yapan basın çalışanlarının her türlü övgüyü hak ettiklerini kaydetti. Oktay, mesajını şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin ve bölgemizin problemlerini, gerçekleştirilen hizmet ve yatırımları, günün en sıcak gelişmelerini kamuoyuna aktaran, etkin, akılcı çözüm önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, vatandaşla devlet arasında adeta bir köprü görevi üstlenen basın mensuplarının yapmış oldukları objektif haber, yorum ve görüşleri bizlere ve kamu yöneticilerine de önemli faydalar sağlamaktadır. Çağdaş, çoğulcu ve katılımcı bir demokrasinin inşasında, düşünce ve vicdan hürriyetinin kurumsallaşmasında basın kuruluşları etkin ve işlevsel bir rol oynamaktadır. Bu vesileyle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için büyük fedakârlıklar içerisinde ve zaman zaman zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyorum.”

ETİKETLER : Bartın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü EYBEY Medya Mustafa Ahmet Oktay
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi