Kurtkaya’ya önemli görev!

Gelecek Partisi Kurucu üyelerinden Yasemin Dora Kurtkaya, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir’in yardımcılığına getirildi.
Bu haber 2020-01-10 09:20:28 eklenmiş ve 4202 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Siyasete AK Parti’de başlayan ancak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde “gördüğü lüzum üzerine” partisinden istifa ederek bir süre sessiz kalan Kurtkaya, Genel Başkanlığı’nı eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı yeni bir parti olan Gelecek Partisi ile yeniden siyaset sahnesine dönüş yapmıştı. Gelecek Partisi’nin Kurucu üyeleri arasında yer alan Kurtkaya, Bartın’daki örgütlenme çalışmalarını sürdürürken, Davutoğlu tarafından Ankara’ya çağırıldı ve kendisine partinin ülke genelindeki örgütlenmesi konusunda önemli bir sorumluluk verildi. Yasemin Dora Kurtkaya, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir’in yardımcısı oldu. Bundan sonra çoğunlukla Ankara’da Genel Merkez’de görev yapması beklenen Kurtkaya’ya Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı verilirken, başta ilimiz olmak üzere tüm Karadeniz bölgesindeki örgütlenmede söz sahibi olması sağlandı. Bunda Kurtkaya’nın, arasında Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemi de kapsayan uzun yıllar boyunca Bartın’da AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmüş olması etkili oldu.

 

 

Nihai kararı Davutoğlu verecek

 

Bu görevlendirme ile omuzundaki yük bir kat daha artan Kurtkaya’nın, Gelecek Partisi’nin Bartın’daki örgütlenmesine ilişkin isim belirleme çalışması da sürüyor. Kurtkaya’nın partinin Bartın İl Yönetimi’nde olmasını önereceği isimler ile başta Davutoğlu olmak üzere partinin kurmaylarının da önereceği isimler ile farklı düzeylerde görüşmeler yapıldığı ve yapılacağı belirtiliyor. İsimlerin belirlenmesi aşamasında sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine de başvurulacağı ifade edilirken, sonrasında İl Başkanlığı için belirlenecek 3 ismin Genel Merkez tarafından son bir görüşme için Ankara’ya davet edileceği, nihai kararın ise Genel Başkan Davutoğlu tarafından bu görüşmelerin ardından verileceği öğrenildi.

Üstelik bu sürecin beklenenden hızlı olacağı belirtilirken şimdiye kadar İstanbul, Ankara, Konya ve Adıyaman İl Başkanlarının belirlendiği arasında Bartın’ın da bulunduğu diğer illerde de örgütlenmenin birkaç ay içinde tamamlanması için çalışıldığı belirtiliyor. 

ETİKETLER : Bartın Ankara Gelecek Partisi AK Parti Ahmet Davutoğlu Doğan Demir Yasemin Dora Kurtkaya
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi