İl Genel Meclisi’nde seçim vardı

Kenan Dursun’un başkanlığındaki İl Genel Meclisi, Denetim Komisyonu için üye seçimini gerçekleştirdi. Komisyona Kenan Dursun, Atnen Aydoğan, Ayhan Özçelik, Bekir Karabacak ve Bahattin Kazguç seçildi.
Bu haber 2020-01-10 09:12:44 eklenmiş ve 912 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı toplantıları devam ediyor. İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’ndaki toplantıların 3. birleşiminde Denetim Komisyonuna üye seçilmesi ile ilgili gündem maddesi görüşüldü. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Denetim Komisyonu’na üye seçimi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“5302 sayılı Özel İdare Kanunun 17.maddesi gereğince ‘İl Genel Meclisi her yıl ocak ayında yapılacak olan toplantısında il özel idaresinin bir önceki yıla ilişkin gelir ve giderleri ile ilgili hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla üye sayısı 3’ten az 5’ten fazla olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur’ hükmü gereğince 5 kişilik Denetim Komisyonu, Meclis’te yapılan gizli oylama sonucu seçildi. Oylama sonucunda Kenan Dursun, Atnen Aydoğan, Ayhan Özçelik, Bekir Karabacak ve Bahattin Kazguç’dan oluştu. Denetim Komisyonuna seçilmiş olmaktan duyduğum onuru ifade ederken, oybirliği ile sonuçlanan seçimler için de tüm Meclis üyelerine şahsım ve komisyon üyelerimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Meclis toplantılarının tamamlanmasının ardından komisyon çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz. Bu ay diğer aylardan biraz daha farklı. Çünkü bazı üyelerimizin Denetim Komisyonu’na seçilmiş olmaları aynı zamanda ihtisas komisyonlarında da görevli olmalarından dolayı görev ve sorumlulukları bir kat daha fazla olacak. Yapılacak çalışmalarda meclis üyelerine başarılar ve kolaylıklar dilerim. Bu vesileyle Ocak ayı toplantılarına önemli ölçüde katkı sağlayan tüm Meclis üyelerimize teşekkür ediyor ve alınan tüm kararların Bartın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Genel Meclisi Kenan Dursun
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi