2 bin 800 kişilik yurt inşaatı yükseliyor

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, 2 bin 800 kişilik yükseköğrenim yurdunun inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.
Bu haber 2020-01-10 09:05:48 eklenmiş ve 3814 kez görüntülenmiştir.

 

2. bloğun inşaatına başlandı

 

Milletvekili Tunç, arsa, imar ve proje çalışmalarının ardından Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ile sözleşmesi tamamlanan ve Eylül ayında inşaatına başlanan 2 bin 800 kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdunun inşaatının devam ettiğini ve yurdun gelecek eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini söyledi. Yurdun hizmet vermeye başlaması ile birlikte Bartın’da üniversite öğrencilerinin barınma sorununun ortadan kalkacağını savunan Tunç, KYK ile özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılan yurtlarla Bartın’daKYK yurtlarının kapasitesinin 9 bine yaklaştığını ifade etti. Milletvekili Tunç, “Bartın Üniversitesi’nin Kutlubeyyazıcılar Kampüsü içerinde bin kişilik yurt inşaatı da devam ediyor. Yeni akademik yılda da 2 bin 500 kişilik kız öğrenci yurdu hizmete girmişti. Şimdi de bunlara 2 bin 800 kişilik erkek öğrenci yurdu eklenecek” dedi.

 

 

Tunç: “Kararlıyız”

 

Bartın Üniversitesi’nin 2008 yılında kurulmuş genç bir üniversite olmasına karşın hızla büyümeye ve her geçen yıl hem bölüm hem de öğrenci sayısını arttırdığına dikkat çeken Milletvekili Tunç, “Bartın Üniversitesi’nin yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapımı sürüyor. Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binaları tamamlandı. Öğrenci Yaşam Merkezi ve Rektörlük binasının inşaat çalışmaları ise devam ediyor. Gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına büyük önem veriyoruz. Yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyaç giderilmiş olacak. Biz Bartın’ı eğitim şehri yapmakta, Bartın Üniversitesi’ni de marka yapmakta kararlıyız” diye konuştu.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç KYK öğrenci yurdu
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi