Yurtbay, Saadet Partisi Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, partisinin Kadın Kolları Bartın temsilcileri ile birlikte, partisinin Ankara’da yapılan Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’na katılarak Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. Yurtbay, toplantıda konuşan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nun, iç ve dış politikaya ilişkin önemli mesajlarını kamuoyu ile paylaştı.
Bu haber 2020-01-07 09:52:07 eklenmiş ve 529 kez görüntülenmiştir.

 

Saadet Partisi Genel Merkezi, Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Ankara Balgat’ta bulunan Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Bartın’dan İl Başkanı Ünal Yurtbay ve Kadın Kolları temsilcileri katıldı. Genel Başkan Karamollaoğlu, toplantıda ülke ve dünya gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme damfasını vuran söz konusu açıklamaları kamuoyu ile paylaşan Yurtbay, Karamollaoğlu’nun İran’ın efsane komutanlarından biri olan Kasım Süleymani suikastı ile ilgili görüşlerini dile getirirken şunları söylediğini aktardı:

 

 

“ABD, dünyanın başındaki en büyük bela”

 

“ABD adeta harp ilan eder gibi hem uluslararası hukuku hem de kendi anayasalarını çiğneyerek Trump’ın emri ile İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi düzenlenen füze saldırısı ile katlederek şehit etmiştir. Bugün dünyanın başındaki en büyük bela ABD’dir. Askeri ve ekonomik gücünün de büyük olması nedeniyle bu bela daha da yıkıcı oluyor. Ancak her zalim gibi Amerika da kahrolacaktır.

 

“Irak’ın bugünkü halinde hükümetin de payı var”

 

ABD elçiliği işgali ve Süleymani suikastı ile iyiden iyiye tansiyonun yükseldiği Irak’ın içine düştüğü bu istikrarsızlıkta mevcut hükümetin de payı var. İktidar, başa geldiği andan itibaren ABD’nin Irak’a yönelik işgal girişimine destek verdi. Bu destek ile Irak’a girildi, 2 milyon insan katledildi. Ülke yerle bir oldu ve istikrar bir daha oluşmadı. Irak’ın içinde bulunduğu bu durum İslam Alemi’nin özeti gibi. Maalesef ki tüm İslam Alemi, Moğol istilasından bu yana görülmemiş bir istikrarsızlık ve kargaşa yaşıyor.”

 

 

“Çin’e tavır alınmalı”

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Doğu Türkistanlılara yönelik sürdürülen insanlık dışı yaptırımları ve asimilasyonu da protesto eden Karamollaoğlu’nun, Çin’in bölgede kurduğu zulüm kamplarını “eğitim” adı altında meşrulaştırmaya çalışan kesimlere, “Bu kafa tam bir komünist kafadır. Bunu tasvip edip anlamak mümkün değil” diyerek tepkisini dile getirdiğini belirten Yurtbay, Karamollaoğlu’nun hem AK Parti Hükümetine hem de vatandaşlara “Hükümetimiz Çin’den gelecek birkaç milyar dolara tamah etmeyip yaşanan zulme karşı tavır almalı ve Çin’i bundan geri adım atmaya zorlamalıdır. Biz bireysel olarak ise Çin mallarını almamalıyız” şeklinde çağrıda bulunduğunu da söyledi. Yurtbay’ın verdiği bilgiye göre, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun konuşmasında değindiği diğer konular ve sözleri özetle şöyle:
 

Libya endişesini dile getirdi

 

“Gündemin bir diğer önemli gündem maddesi Libya… Hükümet, ‘sonunu düşünen kahraman olamaz’ sözleri ile bir politika çizmeye çalışıyor. AK Parti hemen her konuda rotasını kaybetmiş bir gemiye benziyor. Kabadayılıkla meseleleri halledeceğini zannediyor. Bu nedenle de işin sonunu düşünmüyorlar. Çünkü bunlar devletin başındakilerin geleceği düşünüp adım atarsa ‘kahraman’ olamayacaklarını düşünüyorlar. Çok film izliyorlar. Senaryolarını belki de kendilerinin yazdırdıkları filmlere inanmaya başladılar.

 

Vahim sonuçlar doğurabilir

 

Bölgede gelecek düşünülmeden atılan her adım telafisi güç sorunları ortaya çıkartıyor. Bugün, Libya ile ilgili olarak TBMM’de kabul edilen tezkerede düşünülmeden atılacak yanlış adımlar, vahim sonuçlar doğurabilir.

 

“Ülkenin gücünü aldığı temeller zayıflıyor”

 

Geride kalan 2019’a baktığımız zaman hiç de iç açıcı bir tablo ile karşılaşılmıyoruz. Bir ülkenin gücü dört temel üzerine kurulur. Bunlar adalet, ekonomik güç, eğitim ve dış politikadaki istikrar ve tutarlılıktır. Ancak her geçen yıl bu dört temel iyiden iyiye zayıflıyor hatta kayboluyor. Adalete güven kalmadı. Ekonomi darboğazdan çıkamıyor. Eğitim, gençliğin cevherini işlemekten uzak. Dış politikada rotasız bir haldeyiz. Böyle olunca adalet saraylarda, umut ise piyangoda aranır hale geldi.

 

“Gençlik ülkeye olan umudunu kaybediyor”

 

Yapılan araştırmalar genç nüfusun ülkeye olan umudunun azaldığına gözler önüne seriyor. Genç nüfusta göç lise düzeyine kadar indi. Çünkü bir devlet vatandaşının refahını tesis edemez ise onlar da umutlarını ya piyango biletlerine ya da yurtdışına bağlar. Bu konuda ülkemiz tehlike sinyali verirken, iktidar bu durumu ne görüyor ne de görse bile çözüm üretemiyor. Bu tehlikeye tek çözümü biz getireceğiz.

 

“Erbakan milleti boş hayaller ile oyalamadı”

 

Tanıtımı yapılan yerli otomobil ile Milli Görüş’ün kurucusu merhum Başbakanımız Necmettin Erbakan hocamızın hayalinin gerçekleştiği yönünde yorumlar da yapıldı. Ama Erbakan, hiç bir zaman böyle davranmadı. Milleti boş hayaller ile oyalamak yerine risk alarak ciddi adımlar attı. Bu nedenle tekrar söylüyorum ki Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece ülkede yaşanan problemlere çözüm üretilmez.”

ETİKETLER : Bartın Ankara Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu Ünal Yurtbay AK Parti Çin Dogu Türkistan Libya Irak Kasım Süleymani
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi