Balıkçılara kanundaki değişiklikler anlatıldı

Bartın’daki ticari ve amatör balıkçılık yapanlara, Su Ürünleri Kanunu’nda yapılan değişiklikler konusunda bilgiler verilerek yasaklara uymamaları durumunda karşılaşacakları cezalar anlatıldı.
Bu haber 2020-01-07 09:32:55 eklenmiş ve 231 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı tarafından, 7191 sayılı Su Ürünleri Kanununda Değişiklik yapılmasına Dair Kanun ile 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik hakkında ilimiz ticari ve amatör balıkçılarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Katılımın yoğun olduğu toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan denetimlerde kontrol edilen hususlar, teknelerde bulundurulması gereken belgeler ve malzemeler, su ürünleri avcılığına ilişkin yasaklar ile av yasaklarına uymadıkları takdirde uygulanacak yasal işlemler balıkçılara anlatıldı ve uyarılarda bulunuldu.

 

 

Yeni mevzuatlara göre ruhsat tezkeresi almadan yasa dışı su ürünleri avcılığı yapanların gemi dahil av araçlarına el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilebileceği uyarısında bulunuldu. 

ETİKETLER : Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Batı Karadeniz Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı 7191 sayılı Su Ürünleri Kanunu 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi