Isı sayacı kullanıcıları dikkat!

Bartın Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, ilimizdeki ısı sayacı kullanıcılarına yönelik yayımladığı duyuruda, 5 yıllık periyodik bakım şartına uyulması gerektiğini anımsattı.
Bu haber 2020-01-06 09:00:03 eklenmiş ve 2290 kez görüntülenmiştir.

 

Konuya ilişkin olarak Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, piyasaya arz edilerek kullanıma sunulan ısı sayaçlarının muayenelerinin 6 Temmuz 2018 tarihli ve 30470 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliği”ne göre yapıldığı belirtilerek şu uyarılarda bulunuldu:

“Söz konusu yönetmelik gereği; ısı sayaçlarının muayene geçerlilik süresi 5 yıldır. Muayeneler Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş servisler tarafından

yapılmaktadır. Kullanıcılar periyodik muayene müracaatlarını her yıl Ocak ayının başından Şubat ayının son gününe kadar servislere yapmak zorundadır.

Isı Sayaçları Muayene Yönetmeliğinde değişiklik yapılmış olup, söz konusu yönetmelik 14/12/2019 tarihli ve 30978 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yönetmeliğin Geçici 1 ve Geçici 2’nci maddesine göre, 2015 yılı ve öncesinde imal edilerek piyasaya arz edilen ısı sayaçlarının kullanıcıları tarafından, periyodik veya stok muayeneleri yaptırılmak üzere 2020 yılı Ocak ayının başından Şubat ayının son günü mesai saati bitimine kadar servislere başvurulması ve 31/12/2020 tarihi sonuna kadar muayenelerin yaptırılması gerekmektedir.

Yine aynı yönetmeliğin 6’ncı maddesinin altıncı fıkrası ve 8’inci maddesinin ikinci fıkrasında yapılan değişiklikle ısı enerjisinin dağıtımı, ölçümü ve satışını yapan bölgesel ısı dağıtım ve satış şirketlerinin olması durumunda muayene müracaatlarının bu şirketler tarafından yaptırılacaktır.”

 

ETİKETLER : Bartın ısı sayacı Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi