Hürriyet Yaşam Merkezi hizmete girdi

Bartınlıların yaşam kalitesini yükseltmek adına daha önce Elmalık, Cumhuriyet, Kavallar, Kavaklı ve Şiremirçavuş Yaşam Merkezleri’ni Bartın’a kazandıran Bartın Belediyesi, bunlara bir yenisini ekledi. Hürriyet Mahallesi 583. Sokak’ta yıllar önce TOKİ Sosyal Tesisi olarak inşa edilen ancak uzunca bir süredir atıl olarak duran bina Bartın Belediyesi’nce projelendirilip içinde Hürriyet Mahallesi Muhtarlık Bürosu’nu da içerecek şekilde düzenlenerek hizmete girdi.
Bu haber 2020-01-04 16:17:55 eklenmiş ve 435 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Hürriyet Yaşam Merkezi, Cumartesi günü düzenlenen törenle vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Modern muhtarlık bürosunun içinde yer aldığı birçok kursun yanı sıra özel gün etkinliklerine, eğitim faaliyetlerine, sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine ve pek çok sosyal aktiviteye ev sahipliği yapacak olan Hürriyet Yaşam Merkezi’nin törenine ilgi oldukça yoğun oldu. Törene Bartın Valisi Sinan Güner, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, siyasi parti il temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

 

 

Güzel bir projenin daha hayata geçirilmesinden dolayı heyecanlı olduğu gözlenen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, törendeki konuşmasında, bir zamanlar TOKİ tarafından sosyal amaçla kullanılması için yaptırılan yaşam merkezinin zamanla kötü amaçlarda kullanılır hale geldiğini anımsattı. Sonrasında “burayı nasıl kullanabiliriz” sorusuna yanıt aradıklarını belirten Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:


250 bin TL’ye mal oldu

 

“Sayın Valimizin, Milli Emlak’ımızın halkın kullanımı adına Bartın Belediyesi’ne tahsis edilen bir mekân. Burayı aldığımızda buranın içerisinde hiçbir şey kalmamıştı. Etrafında lamba dahi yoktu. İçerisinde sıvalarını dahi dökmüşlerdi. Kapılarını bile alıp kırmışlardı. Çok şükürler olsun ki 4 ay içerisinde burayı bitirdik. Ortalama iç düzenlemesiyle beraber 250 bin TL’lik bir harcama yaparak burayı halkımıza sunduk. Burası aynı zamanda başka bir şeye de vesile oldu. Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelenin burada başlamasını arzu ediyorum. Çünkü daha önceden buraya uyuşturucu kullananlar giriyordu. Onun için burada hem uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili toplantıların ve diğer toplantıların yapılabildiği alan olacak. Yine içerisinde mevlit ve doğum günü programların yapılabildiği, kursların yapılabildiği birçok amaçlı salon var. Bu Hürriyet Yaşam Merkezi ile beraber 7. yaşam merkezimiz. Dinlenme evi olarak da Millet Bahçesi dediğimiz yerde Emekliler Dinlenme Evi projesini Nisan ayında gerçekleştireceğiz. İnşallah bundan sonrada bu tür faaliyetlere devam edeceğiz.”

 

 

Bina, Belediyeye tahsis edilerek yıkılmaktan kurtuldu

 

Bartın Valisi Sinan Güner de açılış öncesindeki konuşmasında eskiden metruk halde bulunan binanın neredeyse her Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu Toplantısında gündeme geldiğini anımsatırken, “Metruk binalar hakkında İçişleri Bakanlığımızın ve diğer mücadeleyle görevli kuruluşların talimatları bu tür metruk binaların artık yıkılması idi. Bu bina da artık yıkılmaya doğru gidiyordu. En sonunda da Milli Emlak Müdürlüğü ile görüşmeye gittik. Binanın Belediye sınırları içerisinde belediyenin sosyal ve eğitim amaçlı kullanılmak üzere belediyeye tahsisi kararlaştırıldı. Gerçekten bina kurtarılmış olarak bu bölge halkının hizmetine sunuldu” dedi.

 

 

Tunç: “Bu bir ihtiyaçtı”

 

Son konuşan ise AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç oldu. Sözlerine Merkez’in Hürriyet Mahallesi’ne ve Bartın’a hayırlı olmasını dileyerek başlayan Tunç, Merkez’de gerçekleştirilecek faaliyetlerin başta gençlerimiz olmak üzere toplumun her kesimine faydalı olması temennisinde bulundu. Tunç, Merkez’in bulunduğu bölge için büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgularken şöyle konuştu:
“Burada da TOKİ’nin yaptığı bu bina atıl vaziyette bekliyordu ve bu şekilde de düzenlenmiş olması çok anlamlı ve olumlu. Başta Sayın Valimiz olmak üzere buranın tefrişatını gerçekleştiren Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burada yaklaşık 2 bine yakın toplu konut var. Dallıca’da da 420 konutun inşaatı başlayacak. İhalesi yapıldı. Orada da yeni bir şehir oluşacak ve oranın ulaşımı da TOKİ Köprüsü ve hemen ardındaki TOKİ-2 Köprüsü’yle daha kolay olacak. Her ikisinin de inşaatı tamamlandı. Bağlantı yollarıyla bu köprüler hayata geçtiğinde Hürriyet Mahallemizin şehir merkeziyle bağlantısı daha kolay olacak. Aile Sağlığı Merkezi de tamamladı ve aile hekimimiz burada göreve başladı. Vatandaşlarımızın burada hayatını kolaylaştırmak ve hayat standardını arttırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

 

 

Konuşmaların ardından Merkez’in kurdelesi protokol tarafından kesildi ve gezildi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Hürriyet Yaşam Merkezi Sinan Güner AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi