Tunç: “Yapılan hizmetlerin hepsi insana yatırım”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Ankara’nın Beypazarı ilçesinde Beypazarı Karadenizliler Derneği tarafından gerçekleştirilen toplantıda Bartınlı, Zonguldaklı ve Karabüklü hemşehrileriyle bir araya geldi.
Bu haber 2020-01-04 11:02:41 eklenmiş ve 1924 kez görüntülenmiştir.

 

Yılın ilk gününde Ankara Beypazarı’nda hemşehrileriyle bir araya gelen Milletvekili Tunç, Ankara Beypazarı’nda kurulan Beypazarı Karadenizliler Derneği birlik beraberlik kültürünün güçlenmesine katkısı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti. “Bartın, Zonguldak ve Karabük olarak aynı yörenin insanlarıyız” diyen Milletvekili Tunç, her üç ili de ilgilendiren özellikle Filyos Projesi başta olmak üzere birçok projenin olduğunu belirtti. Milletvekili Tunç bu projelerin hayata geçtiğinde bölgenin kalkınması açısından bölgedeki tüm illere büyük faydası olacağını ifade etti.

 

 

Filyos Projesinin Türkiye’nin önemli bir projesi olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “Filyos Projesinde liman inşaatı 1 milyar tutarında ve Karadeniz Bölgesinin en büyük limanı, Türkiye’nin de üçüncü büyük limanı olacak. Dolayısıyla Filyos Projesi’ni demiryolu bağlantısı ile düşündüğümüzde Zonguldak Çaycuma Havaalanını daha işlevsel hale getirdiğimizde endüstri bölgesinde oluşacak yatırımlarla beraber gelecekte bu bölgede büyük bir endüstri bölgesi oluşacak” dedi.

 

 

“Üniversiteler, bölge kalkınmasının lokomotifi”

 

Üniversitelerin bölgelerin kalkınmasında bir lokomotif olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, “Bu anlamda Bartın Üniversitesi ilimizin kalkınmasında lokomotif oldu. Bartın’ın artık göç veren değil nüfusu artan bir il oldu. Hem üniversitenin etkisi hem de Bartın Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımların etkisi oldu. Şu anda Karadeniz Bölgesinin en büyük trafo merkezlerinden bir tanesini Bartın OSB’de tamamladık. 120 milyonluk bir yatırım. Organize Sanayi Bölgemizin yanına ikinci bir organize sanayi ilave ediyoruz. Kamulaştırmaları devam ediyor. En az kırk fabrika daha gelecek. İlçe ve beledimizde de yeni fabrikalar açıldı. Bazen muhalefet şunu diyor? Her şeyi sattınız! Bir tane fabrika mı yaptınız? Sloganik bir cümle oldu bu. Sadece Bartın Organize Sanayi Bölgesine otuz beşe yakın fabrika yapılmış. Eskiden sadece madene dayalı TTK’ya dayalı sanayi vardı. Şimdi tekstil fabrikası, ayakkabı fabrikası,  ağaç sektörü gibi çeşitlendi. Bartın’da satılan, özelleştirilen fabrikalar varsa AK Partiden önce satılmış özelleştirilmiş. Mesela Bartın Çimento Fabrikası bizden önce özelleştirilmişti. Ne oldu? Batmıştı. Biz onu ne yaptık? Çalıştırabilecek birisine Sanko’ya vererek son model sistemle, yenilenerek faaliyete devam etmesini sağladık. Kereste fabrikaları vardı bizden önce özelleştirilmiş. Hepsi kapanmış. Bizim dönemimizde ağaç sektörüne dayalı Ulus’ta, Kumluca’da birçok fabrika açıldı. Buna benzer sanayi kuruluşlarımız şehrimizin her yerinde çoğalsın istiyoruz. Bölgemizdeki yaşayanlara iş imkanı vermek eğitim imkanı vermek için her türlü gayreti gösteriyoruz.” diye konuştu.

 

 

“Refah ve huzuru artmaya devam ediyor”

 

Sadece sağlık alanı kıyasladığında bile geçmişle bugün arasında çok büyük farklar olduğuna dikkat çeken Tunç, son olarak da şunları söyledi:

“Sadece sağlık alanını bile kıyasladığımızda geçmişle bugün arasında çok büyük farklar olduğunu görürüz. Geçmişte bir kalp ameliyatı için yurt dışında doktor araştırırken, bugün benim ülkemde bir kalp ameliyatı için bir kuruş ödemeden Türkiye’deki tüm devlet hastaneleri açık hale geldi. Sigortalı memur ayrımı bitti. Sağlık hizmetlerinde herkes eşit ve standardımız da her gün yükseliyor artık aile hekimleri en ücra mahallelere kadar giderek taramalarda bulunuyor. Bartın’da yapılan yatırımlardan da bahseden Tunç, şunu diyorlar? Okuldan bahsediyorsun, barajdan bahsediyorsun, yoldan bahsediyorsun şimdi bunlar hep betona yatırım diye eleştiriyorlar. Parayı betona yatırıyorsunuz diye. Bunlar insana yatırım. Hastane insanın sağlığı için. Yol olmadan fabrika kurulamaz. Liman olmadan fabrika olmaz. Üniversite olması lazım ki eğitim ile bir ülkeyi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarabilirsin. Dolayısıyla yapılan hizmetlerin hepsi insana yatırım.” dedi.

 

 

Milletvekili Tunç, toplantı sonrası Beypazarı’nda ikamet eden Bartın kökenli hemşehrileriyle bir araya gelerek çay sohbeti gerçekleştirdi.

ETİKETLER : Bartın Ankara Beypazarı AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi