Geçen yıl neler yaşandı neler?

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktık ve yeni bir yıla hep birlikte “Merhaba” dedik. Yılın bu ilk gününde sizlere geçen yılı nasıl bir gündemle geçirdiğimizi anımsatmak, bunu yaparken de güzelliklerden feyz alırken, kötü olaylardan da ders çıkarabilmenizi sağlayacak bir perspektif sunmak istedik.
Bu haber 2020-01-01 15:45:44 eklenmiş ve 2992 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

İşte; kazalardan, cinayet ve intiharlara, ekonomiden siyasete kadar ilimiz Bartın’da 2019 yılına damgasını vuran olaylardan öne çıkanlar…

 

OCAK

 

Bozulan aracı iterken can verdi: Polisevi Kavşağı’nda arızalanan otomobili iten 31 yaşındaki Tanju Kalaycı, arkadan hızla gelen başka bir aracın çarpması sonucu feci şekilde can verdi. AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın da dayısının oğlu olan henüz 3 aylık evli Tanju Kalaycı, Arıt’ta tüm sevenlerinin gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

 

 

Tuzcular mücavir alana dahil edildi: Bartın Üniversitesi’nin bir kısmının Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’ne taşınması nedeniyle yurt ve üniversite öğrencilerine ulaşım imkânı sağlamak ve belediye hizmetlerini götürmek, bunun yanı sıra parçalı olan mücavir alan sınırlarını bütünleştirmek amacıyla Tuzcular Köyü’nün tamamına yakını (229 hektar) Bartın Belediyesi mücavir alanına dâhil edildi.

 

ŞUBAT

 

Termik santral karşıtı olumlu gelişme: Yıllardır HEMA’nın Amasra’da yapmayı planladığı termik santrale karşı mücadele veren Bartın ve Amasralıları sevindiren haber Danıştay’dan geldi. Termik santral için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “ÇED Olumlu” kararı Danıştay 14. Dairesi tarafından iptal edildi. Karar Amasra ve Bartın’da sevinçle karşılandı.

 

 

Köprünün temeli nihayet atıldı: Bartın’da yıllardır tartışma konusu olan ve yapılması dört gözle beklenen Bartın Irmağı Köprüsü kamuoyunda daha çok bilinen adıyla “TOKİ Köprüsü”nün temeli de Şubat ayında gerçekleştirilen törenle atıldı. Bartın’daki trafik yoğunluğunu en aza indireceği düşünülen köprünün temel atma töreni Bartın Valisi Sinan Güner, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da arasında bulunduğu protokol üyelerinin katıldığı törenle atıldı.

 

MART

 

Aladağ’da tapu sevinci: Bartın’da 45 yıldır bir türlü çözülemeyen mülkiyet sorunu Belediye Başkanı Cemal Akın’ın girişimi ile çözülmeye başladı. Başkan Akın, Aladağ Mahallesi’nde tapuları teslim ederek hak sahiplerinin yüzünü güldürdü.  İlk etapta Aladağ Mahallesi 16. Sokak’taki 19 hak sahibine tapularını davul zurna çalınarak verildi.

 

 

Bankoğlu’na soruşturma: Halk TV’nin Köln’den yapılan canlı yayına katılan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, emeklilerin, taşeron işçilerin oylarını istedikten sonra PKK'lıların da oylarına talip olduklarını söyledi. Bankoğlu’nun, “Biz 31 Mart seçimlerine giderken de bu kardeşlerimizin oyuna talibiz. PKK'lıdırlar, Zillet İttifakı üyesidirler hiç fark etmez. Biz kimin hakkını savunduysak, şimdiye kadar kimin yanında yer aldıysak hepsi bellidir” sözleri üzerine Ankara Cumhuriyet Başavcılığı, “Terör örgütü propagandası yapma” ve “Suçu ve suçluyu övme” suçlamalarına ilişkin soruşturma başlattı.

 

 

Cumhurbaşkanı Bartın’a geldi: Yerel seçim sürecindeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 yıl aradan sonra ilk kez Bartın’a gelerek Cumhuriyet Mehdanı’nda bir miting düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm ilçelere doğalgaza kavuşacağının sözünü verirken, Bartın’ın asırlık sorununa el attıklarını ve Türkiye Taşkömürü Havzası’nda kadastro çalışması yaparak hak sahiplerini belirlediklerini,  yakında tapularını peyderpey verilmeye başlanacağını söyledi. Erdoğan, İmar Barışı ile de 21 bin 840 Bartınlı’nın tapu meselesini çözdüklerini kaydetti.

31 Mart Yerel seçimleri: Bütün Türkiye önümüzdeki 5 yıl boyunca kentlerimizi yönetecek olan yerel yöneticileri seçmek üzere sandık başına gitti. Bartın Merkez’de 50 bin 817 seçmen oy kullanırken AK Partili Belediye Başkanı adayı Yusuf Aldatmaz’dan sadece 169 oy fazla oy alan Cemal Akın, üst üste 3. Seçim zaferini kazandı. Akın, 14 bin 27 oy aldı.

 

NİSAN

 

Seçim sonuçlarına itirazlar gündeme damga vurdu: MHP’nin Belediye Başkan Adayı Cemal Akın’ın sadece 169 oyla kazanmasının ardından AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı, sonuca itiraz itti. AK Parti’nin tüm oyların tekrar sayılması talebini görüşen Merkez İlçe Seçim Kurulu, sadece geçersiz oyların tekrardan sayılmasını kararlaştırdı. Bunun üzerine Bartın’daki geçersiz oylar yeniden sayılmaya başlandı. Ancak aradaki fark sadece 20 azaldı ve Cemal Akın ile Aldatmaz arasındaki fark 149’a düşerken sonucu değiştirmedi. Bunun üzerine Bartın’da 154 sandığın yeniden sayılmasını isteyen AK Parti’nin itirazını değerlendiren İl Seçim Kurulu, sadece 5 sandığın yeniden sayılmasını uygun buldu. Sandıkların sayılması sonucunda AK Parti oyunu sadece 1 arttırdı ama bunun nihai sonuca etkisi olmadı.

 

 

Kozcağız’da da geçersiz oylar sayıldı: Kozcağız’da da kesin olmayan sonuçlara göre AK Partili Belediye Başkan Adayı Mustafa Karaman, MHP’li Savaş Buyurman’a 21 fark atarak Belediye Başkanı oldu. 302 oyun geçersiz sayılması ve aradaki farkın da az olması nedeniyle MHP, Merkez İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti. Bunun üzerine Kozcağız’daki geçersiz oylar yeniden sayıldı fakat kazananı değiştirecek bir sonuç elde edilemedi.

 

 

Akın mazbatasını 16 gün sonra aldı: Üst üste 3. kez Bartın Belediye Başkanı seçilen Cemal Akın ve MHP Belediye Meclis Üyeleri, 16 gün sonra İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar. Mazbatasını aldıktan sonra Belediye önünde düzenlenen törenle dualarla 3. dönemine “Bismillah” diyen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, tüm Belediye Meclis Üyeleri, Belediye çalışanları ve yine Bartın halkıyla birlikte yeni dönemde de güzel çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

 

 

Kenan Dursun, bir kez daha Meclis Başkanı seçildi: 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından Bartın İl Genel Meclisi, yeni üyeleriyle birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi. İlk toplantıda yapılan seçimlerde Kenan Dursun, Meclis Üyelerinin oy birliğiyle yeniden Başkan olarak seçildi.

THY, test uçuşlarını tamamladı: Zonguldak Havalimanı’nın yurtiçi seferlerine açılabilmesi için  THY tarafından yapılan test uçuşları da tamamlandı. Yaklaşık bir aydır süren test uçuşları, bir helikopter ve bir uçağın yaptığı son uçuşun ardından tamamlandı. Havalimanında uçağın pist başına kadar hassas yaklaşmasını sağlayan ILS cihazı montajı da tamamlandı.

 

MAYIS

 

Anne katili tutuklandı: Bartın’da psikolojik sorunları bulunan Erhan Dabaz adlı 47 yaşındaki şahıs, annesini bıçaklayarak, öldürdü. Olay, Kırtepe Mahallesi Gümrük Sokak’taki 2 katlı evde meydana geldi. İddialara göre, 1 ay önce Almanya’dan Türkiye’ye dönüş yapan ve annesiyle birlikte yaşamaya başlayan Erhan Dabaz, gece yarısından sonra 65 yaşındaki annesi Hatice Dabaz’ı, göğsüne sapladığı 6 bıçak darbesiyle vahşice katletti. Anne katili evlat tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

 

HATTAT ısrarından halk karşı koymaktan vaz geçmiyor: UNESCO Geçici Miras Listesi’nde yer alan Amasra’da termik santral kurmak isteyen Hattat Holding’in yeniden başvurusuyla yapılması planlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Halkın Katılımı Toplantısı protesto eylemine takıldı. Bartın Platformu bileşenleri başta olmak üzere Amasra ve Bartın halkının geniş katılımıyla protesto edilen toplantı yapılamadı.

Demir gitti, Çandıroğlu geldi: İcraatları ve söylemleriyle Bartın ve ülke genelinde ciddi şekilde eleştirilen Bartın Milli Eğitim müdürü Yaşar Demir, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzman kadrosuna atandı. Yerine ise Aydın eski İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu getirildi.

 

 

THY İstanbul-Zonguldak seferlerine başladı: Türk Hava Yolları (THY), Zonguldak-İstanbul arasında 12 Mayıs itibariyle başladı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, uçuşların haftada 3 gün karşılıklı olarak yapılacağını bildirdi. 12 Mayıs’ta saat 07.45’te İstanbul Havalimanı’ndan kalkan ilk uçak Zonguldak Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı.

 

HAZİRAN

 

Hasankadı’yı sel vurdu: Bartın’da 20 Haziran’da özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kuvvetli sağanak yağış Hasankadı’da sele dönüştü. Sel suları önüne kattığını alıp götürürken 81 yaşında yaşlı adam ve 10 yaşında bir çocuk da sel sularına kapıldı. Bölgedeki sel felaketinin haberini alan Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Jandarma Komutanı Yavuz Selim Kapancı ve AFAD Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi ekipleri bölgeye intikal ederken tüm iş makinaları ve ekipmanlar da bölgeye sevk edildi. Kayıplar için geniş çaplı arama çalışması başlatıldı. Akşam saatlerinde 81 yaşındaki İbrahim Çeliktaş’ın cansız bedenine ulaşılırken ertesi gün sabah saatlerinde de 10 yaşındaki İsa Akgün’den de üzücü haber geldi. Sel sularının çekilmeye başlamasının ardından da hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

 

 

Minik İsa, gözyaşlarıyla uğurlandı: Bartın'ın Hasankadı Beldesinde işitme engelli annesinin elinden kayarak sel sularına kapılan 11 yaşındaki İsa Akgün, gözyaşları arasında toprağa verildi. Tabuta uzun süre sarılan annesi, oğlunun cenazesini göndermek istemedi. 

Bartınlı Uzman Çavuş Çakmak, Tunceli’de yaralandı: Tunceli kırsalında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit düştü, 2 asker yaralandı. Tunceli’deki hainlerin saldırısında yaralı askerlerimizden biri olan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine bağlı Başköy köyü nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Hasan Çakmak’ın tedavi altına alındığı öğrenildi.

Panik yaratan patlamada faciadan dönüldü: Kemerköprü Mahallesi Elmalık Sokak’taki bir binanın depo bölümünde meydana gelen patlama nedeniyle korku dolu anlar yaşanırken bina sakinleri sağlık ekipleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından tahliye edildi. Dumandan etkilenen vatandaşlara olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapıldı. Olayın yaşandığı depoda bulunan mutfak tüplerinin patlamamış olması da olası bir faciayı önlemiş oldu.

AtlasGlobal, Zonguldak’a sefer başlattı: Zonguldak Çaycuma Havalimanı AtlasGlobal’in gerçekleştireceği Düsseldorf seferleri ile tekrar uluslararası trafiğe açıldı. 15 Haziran günü İstanbul Havalimanı’ndan kalkan Airbus A319 tipi yolcu uçağı, saat 11.00’de iniş yaptı.

 

TEMMUZ

 

Merdivenaltı alkole geçit yok: İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kaçak alkol ve ürünler operasyonunda Bartın’da bir iş yerinde kaçak içki yapımında kullanılan  909 adet 1 litrelik saydam şişelerde etil alkol, 238 paket her birinde 2 kapsül bulunan +18 ilaç ve 34 paket içinde 24 gramlık çikolata bulunan +18 ürünler ele geçirildi.

Kaçak göçmene geçit yok: İl Emniyet Müdürlüğünce Bartın şehir merkezinde drone destekli yapılan uygulamada Çayırlar mevkiinde durdurulan bir işçi servisinde çalışma izni olmayan 4 Afgan işçi yakalandı. Emniyet Müdürlüğünün denetimlerinde ise 2019 yılının ilk 6 ayında toplam 75 kaçak göçmen Bartın’da yakalanarak sınır dışı edildi.

15 Temmuz şehitleri anıldı: FETÖ terör örgütünce gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılında Bartınlılar yine sokaklardaydı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri’ne katılan Bartınlılar, kanlı darbe girişiminin üstünden 3 yılında da teröristlere ve devlet düşmanlarına lanet yağdırırken, aziz şehitlerimizi anmayı da ihmal etmediler.

Bahçeli, teşekkür için Bartın’a geldi: 31 Mart yerel seçimlerinin ardından “3T” adını verdiği “Teşekkür, Takdir ve Tebrik” ziyaretleri kapsamında Bartın’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bartın Belediyesi önünde vatandaşlara hitap etti.

 

AĞUSTOS

 

TOKİ’de kura heyecanı vardı: Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Bartın’ın Dallıca bölgesinde inşa edilecek 423 konutun kura çekimi gerçekleştirilerek hak sahipleri belirlendi. 2+1 alt gelir grubu için 300 hak sahibi, 3+1 orta gelir grubu için ise 123 adet hak sahibi noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle yıllardır özlemini çektikleri evlerine bir anlamda kavuştu.

Demir Leydi, yine gururum oldu: Bartınlı Milli sporcu ve Boks Milli Takımımızın Kaptanı Şennur Demir katıldığı 5. Uluslararası Balkan Büyük Kadınlar Boks Turnuvasında bir kez daha şampiyon olarak altın madalya gururu yaşattı.

Bartın-Üniversite-Kozcağız enerji nakil hattı tamamlandı: Başkent EDAŞ,  Bartın’da kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamak amacıyla 17 kilometre uzunluğundaki Bartın-Üniversite-Kozcağız Enerji Nakil Hattı’nın yapımını tamamladı.

 

 

Zonguldak İdare Mahkemesi de Hattat’ı üzdü: Danıştay’ın Hattat Enerji ve Maden A.Ş (HEMA) tarafından Amasra’ya kurulması planlanan termik santralle ilgili “ÇED olumlu” kararını bozmasının ardından termik santralin bir parçası olan Kömür Hazırlama Tesisi (Lavar tesisi) ile ilgili yeni bir karar çıktı. Daha önce lavar tesisiyle ilgili “ÇED olumlu” kararı veren Zonguldak İdare Mahkemesi, Bartın Platformu’nun temyiz talebi doğrultusunda kararın yine Danıştay tarafından bozulmasıyla “ÇED olumlu” kararını iptal etti.

 

EYLÜL

Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hizmete girdi: Türkiye’de eşine az rastlanır nitelikte olan ve Bartın’ın da şuanda en büyük eğitim yatırımlarından biri olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı tamamlandı. KDV dahil 20 milyon 886 bin TL’ye ihale edilen okul 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla hizmete girdi.

 

 

Emniyet Müdürü değişti: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. 49 ilin emniyet müdürü değişirken 14 ilin emniyet Müdürü polis başmüfettişliğine ve 5 emniyet müdürü de daire başkanlıklarına getirildi. Daire başkanlığına getirilen emniyet müdürleri arasından Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural da yer aldı. 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ogün Vural, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na atanırken yerine Polis Başmüfettişi Çetin Bozkuş getirildi.

 

EKİM

Ulus Orman İşletme Müdürlüğünde operasyon: Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa şefliğinde usulsüz kesim yapıldığına ilişkin iddialar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında yapılan ilk duruşmada Ulus İşletme Müdürü Mustafa Dağdeviren dahil 6 kişi tutuklandı.

Üniversite’nin öğrenci kapasitesi 18 bini geçti: Bartın Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni, URAP Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut’un açılış dersiyle gerçekleştirildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, akademik yıl açılışında Bartın’daki üniversite öğrencisi sayısının 18 bini aştığını söyledi.

Bartın Kitap Fuarı 23. kez kitap dostlarıyla buluştu: Bartın Belediyesi’nce gelenekselleşen Kitap Fuarı’nın bu yıl 23 üncüsü düzenlendi. Bu yılki fuara 15 yayın evi ile 17 yazar, şair ve bilim insanı katılırken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, fuarın açılışında kitap okumanın ve bilmenin önemini vurguladı.  Her yıl bir onur konuğu olan fuarın bu yıl ki onur konuğu ise Faik Kaptan oldu.

 

KASIM

Özbekistan’dan Bartın’a ticari işbirliği ziyareti: Özbekistan’la Türkiye arasındaki ticari ilişkileri değerlendirmek üzere Bartın’a gelen Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhocaev, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) işadamlarıyla bir araya gelerek Bartınlı işadamlarını Özbekistan’da yatırım yapmaya davet etti.

Bartın Merkez Cami için geri sayım başladı: Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden boşalan bir bölümlük alana yapılması planlanan ve Bartın merkez cami özelliği taşıyacak olan caminin projesi tamamlandı. Toplamda 3 bin 500 kişi kapasiteye sahip olacak caminin tamamen halkın yardımlarıyla yapılacağını ifade eden İl Müftüsü Abdülcelil Çakar, caminin maliyetinin ise 35 milyon TL’yi bulabileceğini söyledi.

Fidanlar toprakla buluştu: Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla düzenlenen fidan dikimi etkinliği kapsamında Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü’nde 3 bin 925 fidan toprakla buluşturuldu.

 

 

Dalış Eğitmeni Astsubay eğitim sırasında şehit oldu: Batı Karadeniz Sahil Grup Komutanlığı’na bağlı DEGAK-03’ün (Dalış Timi) Amasra İlçesi Tarlaağzı Limanı mağaralar bölgesinde gerçekleştirdiği dalış eğitimi sırasında kaybolan DEGAK-03 Tim Komutanı Astsubay Hakan Karataş’tan kötü haber geldi. Arama kurtarma çalışmalarını yürüten ekipler kayıt astsubayın cansız bedenine ulaştı. Şehit Karataş’ın naaşı Amasra Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Komutanlığı önünde düzenlenen askeri tören sonrası defnedilmek üzere memleketi Hatay’a gönderildi.

İl Genel Meclisi’nin 2020 bütçesi 55 milyon TL: İl Genel Meclisinin kasım ayı gündemi çerçevesinde 11 gündür görüşülen İl Özel İdaresi’nin 2020 yatırım ve çalışmaların etkileyecek olan 2020 Mali Yılı Performans Planı onayladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, planının müdürlükler bazında dağılımını yaparak 55 milyon TL’lik 2020 bütçesini de oy birliğiyle onayladı.

 

 

Bartın şehidine ağladı: Hakkâri Merkez Davuş Tepe Üs Bölgesine yıldırım düşmesi sonucu yıldırım düşmesi sonucu 23 yaşında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Furkan Yılmaz, baba ocağı Büyükkızılkum Köyü’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un da katıldığı törende gözyaşları sel oldu.

 

ARALIK

 

 

Öğretim görevlisi üniversitede intihar etti: Bartın Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi Güneş Günay Sezer, çalıştığı Bartın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 5. katından güpe gündüz atlayarak intihar etti. Sezer olay yerinde can verirken, ailesi genç akademisyenin üniversite yönetiminin baskısı nedeniyle intihara sürüklendiği öne sürerek şikayetçi olurken, Sezer’in ardında 16 sayfalık bir mektup bıraktığı ve mektubun ilgili soruşturma çerçevesinde değerlendirildiği öğrenildi.

 

 

CHP Merkez İlçe Çomak’a emanet: Kongre sürecindeki CHP Bartın il teşkilatında delege seçimlerinin ardından ilk kongre Merkez ilçede yapıldı. Halk Eğitim merkezi Toplantı Salonu’ndaki kongre mevcut başkan Nazif Çomak ile siyasete yeni atılan Bartın Halkevi Başkanı Yonca Alemdar’ın kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Nazif Çomak, rakibinden sadece 8 oy fazla alarak yeniden Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Dağdeviren, serbest bırakıldı: Ulus orman İşletme Şefliği’nde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma çerçevesinde tutuklanan Ulus Orman İşletme Şefi Mustafa Dağdeviren tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

ETİKETLER : Bartın 2019 yılı panoraması
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi