Almancanız anadil seviyesindeyse bir iş teklifi var!

Dünyada oldukça yaygın İstanbul’da ise sayısı 2 binin üzerinde olan Call Center’lardan (çağrı merkezi) artık Bartın’da da var. Media Call Center, tamamen çözüm odaklı olarak Alman müşterilerine randevu ayarlayan bir şirket olarak yaklaşık 6 aydır Bartın’da hizmet veriyor. Çalışanlarına sigorta, yol ve yemek imkanının yanı sıra Bartın standartlarının üzerinde ücret veren şirkette çalışmak için aranan tek şart anadil seviyesinde Almanca bilmek.
Bu haber 2019-12-31 10:56:44 eklenmiş ve 939 kez görüntülenmiştir.

 

Şirketin kurucusu ve sahibi olan genç girişimci Tolga Kaymak aslen Bartınlı bir girişimci… Uzun yıllar Almanya’da yaşayan Kaymak, sonrasında çağrı merkezi kurmak için memleketine dönmüş. Öncelikli amacı para kazanmak ama bunu katma değer yaratarak ve hemşehrilerine nezih bir ortamda aile içindeymiş gibi hissettiren bir ofiste istihdam sağlayarak yapmak isteyen Tolga Kaymak, bunun için Bartın Valiliği’nin arkasında kiraladığı işyerinde ferah bir ortamda çalışma imkanı sunuyor.

 

 

Yaptıkları işi; potansiyel Alman müşterilere telefon ve internet aracılığıyla ulaşmak ve deneyimleri sayesinde tele pazarlama ve müşteri hizmetleri üzerinde stratejiler üretmek olarak özetleyen Kaymak, “Satış öncesi ve sonrası müşteri hizmetlerinin satın almadaki önemi günümüzde ürün kalitesinin artması ve fiyatların azalması ile önceki yıllara göre gözle görülür bir şekilde arttı. Satılan ürün ya da hizmetin kalitesinin yanı sıra müşteriye satıştan sonra verilen müşteri hizmetinin kalitesi, müşterinin bağlılığı ve güvenini kazanmak için önemli bir husus olarak ortaya çıkıyor. Biz de tam bu noktada müşterilerimiz ile Alman firmalara konusunda uzman akıcı şekilde Almanca konuşan ekibimiz ile iletişimi sağlayarak güven ortamının tesis edilmesini sağlıyoruz” dedi.

 

Yeni çalışma arkadaşları arıyorlar

 

Akıllı yatırımlar ve güvene dayalı ilişkiler sayesinde müşteri portföylerini sürekli genişlettiklerini ifade eden Kaymak, çağrı merkezi için anadil seviyesinde Almanca bilen, iletişimi iyi takım arkadaşları aradıklarını söylerken çalışanlarına sundukları imkanları da şu şekilde sıraladı.

“Çalışanlarınız tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışabildikleri gibi istedikleri takdirde home ofis olarak da bizlerle olan birlikteliklerini sürdürebiliyorlar. Burası aile ortamında olduğu için başvuruları biraz ince eleyip sık dokuyarak yapıyorum. Ama öncelikli olarak Almanca’ya hakimiyeti ve diksiyona önem veriyorum. Bizimle çalışmak isteyen 18 yaşından büyük kadın ve erkeklere 3 bin 500 TL’den başlayan maaşlarla sigorta, yol ücreti ve yemek imkanının yanı sıra prim de veriyoruz. Bilgisayarlar aracılığıyla kurulan telefon bağlantıları ya da interaktif bağlantılarla hizmet veren personelimize işe girdiğinde ne yapacağı ve müşterilerle iletişimde dikkat etmeleri gereken konular hakkında eğitim de veriyoruz.

ETİKETLER : Bartın Media Call Center Tolga Kaymak Almanca
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi