“Çaycuma’nın yıldızının parladığı bir yıl olacak”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 2020 yılının 2019’dan daha iyi olacağına inancını dile getirirken, yeni yıldan en büyük beklentisinin barış olduğunu söyledi. Kantarcı, Türkiye Cumhuriyeti kurulurken ülkenin şimdikinden çok kötü bir durumda olduğunu anımsatırken, “Bu kadim milletin aşamayacağı bin engel yoktur. Yeter ki birlik olalım” dedi. Kantarcı, 2020’nin Çaycuma’nın yıldızının parladığı bir yıl olacağını da sözlerine ekledi.
Bu haber 2019-12-30 16:24:04 eklenmiş ve 939 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Başkan, Kantarcı, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 2020 yılının ülkemize, kentimize, tüm dünyaya sağlık, esenlik getirmesini dileyen Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, mesajında şu görüş vve temennileri dile getirdi:

 

“Barış ve dayanışma hakim olsun”

 

“Kardeşin kardeşi öldürmediği, masum insanların cezaevlerinde çürütülmediği, barışın ve dayanışmanın, bir arada yaşama kültürünün hakim olduğu bir yıl olsun. Korku değil güven, düşmanlık değil kardeşlik, yoksulluk değil refah, nefret değil, sevgi, saygı ve güler yüz yılı olsun. İnsanların mutlu olmasını, gelir düzeyinin yükselmesini, kimsenin aç yatağa girmemesini diliyorum.

 

“Birlikte aşamayacağımız engel yok”

 

2020 yılının 2019'dan daha iyi olacağına inanıyorum. 2020’de ülke ve millet sevgisiyle, bayrak sevgisiyle çalışarak, üreterek birbirimize sımsıkı sarılarak birlik olmamız gerekiyor. Bu kadim milletin aşamayacağı bir engel yoktur. Kurtuluş Savaşı'nı veren ve Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının durumu bugünkünden çok daha müşküldü. O zorlukları aşmış bir milletin torunları olarak önümüzde hiçbir engel tanımıyorum. İnancım tam. Ülkeme ve insanıma güveniyorum. Yeter ki birlik olalım

 

Gıptayla bakılacak bir Çaycuma

 

2020 Çaycumamızın yıldızının daha çok parlayacağı bir yıl olacak. Daha çok çalışacağız ve Çaycumalıların gurur duyacağı, Çaycumalı olmayanların imrenip gıptayla bakacağı bir kent olacağız. Yeni yıl bizim yılımız olacak… Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yıl diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Belediyesi Bülent Kantarcı
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi