Bakan Yardımcısı Çataklı, İZDES kapsamında Bartın’daydı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Bartın’ın huzurlu bir il olduğunu belirtirken, Bakanlığın hizmet alanları bakımından önemli bir problemi olmayan iller arasında yer aldığını söyledi. İzleme ve Değerlendirme Çalışma Programı (İZDES) kapsamında Bartın’a geldiğini ve genel anlamda bir durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade eden Bakan Yardımcısı Çataklı, Bakanlığın öncelik verdiği konuları ilgili olarak birimlere bilgiler aktarıldığını kaydetti.
Bu haber 2019-12-27 16:34:56 eklenmiş ve 940 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın ziyaretine Valilikte katıldığı toplantı ile başlayan Bakan Yardımcısı Çataklı, Bartın Valisi Sinan Güner ve Bakanlığa bağlı kurumların yöneticileriyle birlikte ildeki genel durumla ilgili değerlendirme yaptı. Çeşm-i Cihan Toplantı Salonu’ndaki toplantı sonrası, yerel basın ile biraraya gelen Çataklı, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi İçişleri Bakanlığı terörle mücadele dahil olmak üzere emniyet ve asayişin sağlanması, trafik hizmetlerinden uyuşturucuya, göçten afet ve acil durumlara kadar, nüfus vatandaşlık hizmetlerine sivil toplumla ilişkilere kadar geniş bir hizmet alanına sahip. Ve bu sorumluluk alanı günlük vatandaşımızın hayatına dokunan günlük hayatlarını her an etkileyen bir alan. Dolayısıyla yürüttüğümüz bu hizmetlerin etkili verimli hızlı ekonomik vatandaşın memnuniyetini esas alan ve katılımını da aynı zamanda esas alacak şekilde yürütülmesi temel hedefimiz.

 

 

Bartın’da ön çalışma yapıldı

 

Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatları ile bu temel hedefe ulaşmadaki durumlarımızı bir gözden geçirmek, merkezden aktaracaklarımız görüşlerimiz, yaklaşımlarımız, talimatlarımızı yüz yüze aktarma, mahallinden gerek Sayın Valimizin gerek diğer mesai arkadaşlarımızın düşüncelerini almak onların taleplerini isteklerini değerlendirmek üzere İZDES diye bir çalışmamız var. Bu çerçevede dün Bakanlığımızdan ilgili birimlerimizden arkadaşlarımız gelmişlerdi. Bartın’da bir ön çalışma yaptılar. Bugün de öncelikle Sayın Valimizi ziyaret edip Bakanlığımız faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunduk.

 

Öncelikli konular aktarıldı

 

Arkasından da Ankara’dan beraberimizde gelen arkadaşlar ve ilden katılan birim amirlerimizle birlikte hizmet alanlarımız ile ilgili ilimizin durumuna ilişkin genel bir değerlendirme yaptık. Öncelik verdiğimiz konuları aktardık. Mahallindeki durumu değerlendirdik. Onların görüşlerini düşüncelerini ve taleplerini aldık. Yürütülen hizmetleri genel bir değerlendirme imkanı bulduk. Yine bazı birimlerimiz ile incelemelerde de bulunacağız. Ardından ilimizin sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, okul aile birliği başkanları ve yine yürüttüğümüz hizmetlerle ilgili görüşmeler gerçekleştireceğiz. Yani bir tür empati yapıp bizim yürüttüğümüz faaliyetler onların gözünde nasıl görünüyor bunu görme imkanı bulacağız.

Yine bu hizmetlerle alakalı bizden hizmet almış olan esnaf vatandaşlarımızı ziyaret ederek onların görüş ve önerilerini alma fırsatı bulacağız. Son olarak da Şehit aileleri ve gazilerimizde bir araya geleceğiz onların isteklerini dinleyerek hal hatırlarını soracağız. Sonrada inşallah bu çalışmamızı tamamlayacağız. Bartın zaten huzurlu bir ilimiz. Bakanlığımızın hizmet alanları bakımından önemli bir problemi olmayan bir ilimiz. Ümit ediyorum ki bugün yürüteceğimiz çalışmalarla vatandaşımıza hizmet sunumunda kalitenin artırılması onların memnuniyetini artırması bakımından faydalı olur diye düşünüyorum.” 

 

 

İZDES nedir?

İçişleri Bakanlığının, kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla İZDES Projesi hayata geçirildi.
İZDES1 ve İZDES2 şeklinde iki etap halinde yürütülen proje kapsamında Bakanlık, İZDES1 etabıyla illerde Bakanlığın bağlı birimlerin hizmet kapasitelerinin ölçülmesi, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimin geliştirilmesi, sahadaki görüş ve önerilerin doğru şekilde merkeze iletilmesini sağlayacak.
İZDES2 etabında ise halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi İçişleri Bakanlığınca yürütülen uygulamalarla ilgili muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunulacak.
Ayrıca, emniyet, asayiş, trafik, 112, nüfus, göç gibi hizmetlerden yararlanan vatandaşlarla yüz yüze görüşülerek hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyeti ölçülecek.
İZDES1 Projesi kapsamında 81 ildeki taşra teşkilatını ziyaret eden Bakanlık personeli, bugüne kadar yaklaşık 4 bin personelle bir araya geldi.
İZDES1 Projesi'nin ikinci etabında 81 ildeki, valilik birimleri, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik birimi, AFAD İl Müdürlüğü, göç il müdürlüklerindeki personelle tekrar görüşülecek.  Ziyarette daha önce rapor edilen konular tekrar değerlendirilecek ve taşra teşkilatının istekleri, personel ve teçhizat eksiklikleri, görüş ve önerileri dinlenecek. Toplantı sonrası oluşturulan raporlar, çözüm önerileriyle merkeze iletecek.

 

ETİKETLER : Bartın İZDES İçişleri Bakanlığı İsmail Çataklı Sinan Güner
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi