Sertifikalarını aldılar

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ve Türk Neonatoloji Derneği tarafından yürütülen “Yenidoğan Canlandırma Programı” kapsamında Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi Koordinatörlüğü’nde düzenlenen “Yenidoğan Canlandırma Eğitimi” düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.
Bu haber 2019-12-27 14:38:42 eklenmiş ve 2497 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Zonguldak Öğretmenevi Konferans Salonunda Zonguldak Merkez ve İlçe Hastanelerde görev yapan Doktor, Hemşire ve Ebelere yönelik üç gün süren eğitim (Bebek maketleri üzerinde) sonrası uygulama ve sertifika sınavı yapılarak başarılı olanlara; İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer Güven İnan, Halk Sağlığı Hizmetlerinde Görevli Uzman Ümit Çavuş, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Biriminde Görevli Dr. Rikkat Gizem Akyol, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Görevli Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. Cumhur Aydemir ve aynı hastanede görevli Dr. Öğr. Üyesi Rahşan Dilek Okyay, Kurs Sorumlusu Sevil Çelik tarafından düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 

 

Sertifika törenini ardından bir teşekkür konuşması yapan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan Güven, “Bebek ve yenidoğan ölümlerinin en aza indirilmesi amacıyla düzenlemiş olduğumuz Yenidoğan Canlandırma Eğitimi’miz çok başarılı geçti. Teorik ve pratik sınavların sonuçlarının çok iyi olduğunu ifade etmek istiyorum. Bizim bu üç gün süren eğitimimize büyük katkı ve destek veren Halk Sağlığı Hizmetleri çalışanlarına, Bülent Ecevit Üniversitesi’nde görev yapan Hocalarımıza ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde görevli eğitimcilerimize ve eğitime katılan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Türk Neonatoloji Derneği Yenidoğan Canlandırma Programı Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi