Alemdar’ın hedefi: “CHP’yi önce Bartın’da ardından Türkiye’de iktidara taşımak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) altı okunun sorumluluk bilinciyle Bartın Merkez İlçe Teşkilatı Başkanlığı’na aday olduğunu belirten Yonca Alemdar, 7’den 70’e Bartın’da CHP’ye gönül vermiş herkesi ziyaret ederek önce neden aday olduğunu, ardından da seçildiği takdirde nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceğini anlatıyor. Hem Bartın hem de ülke genelinde kimsenin tek adam rejiminden ve onun yansımalarından memnun olmadığını savunan Alemdar, CHP’yi önce Bartın’da ardından da Türkiye’de iktidara taşımak için çalışacağı söylüyor. Yonca Alemdar, kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayan bir anlayışla Bartın’ın menfaatleri çerçevesinde bir yönetim sergileyeceklerini kaydetti. Parti içi demokrasinin en iyi şekilde işletilmesi için elinden geleni yapacağını vurgulayan Alemdar, tüm CHP’lileri demokrasi şöleni şeklinde geçeceğini belirttiği 29 Aralık Pazar günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongresi’ne davet etti.
Bu haber 2019-12-27 09:36:11 eklenmiş ve 3863 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Bartın Halkevi Başkanlığı’ndaki mücadeleci ve kararlı söylem ve tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken Yonca Alemdar, ne istediğini bilen ve sonuç odaklı yaklaşımı ile şimdi CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nı hedefliyor. Dededen ve babadan CHP’li olan bu yüzden de hem Bartın’daki CHP tabanını hem de partinin önde gelen isimlerini çok yakından bilen ve tanıyan biri olan Alemdar, aile geleneğini başarı ile sürdürebilmek adına memleketi Bartın’da siyasete giriştiğini söylüyor.

 

Altı okun verdiği sorumluluk

 

Kendisini adaylık sürecine kadar getiren gelişmeler ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yonca Alemdar, CHP’nin altı okunun işaret ettiği devrimci, laik, devletçi, milliyetçi, halkçı ve Cumhuriyetçi ilkelerin bana verdiği sorumlulukla Bartın Merkez ilçe başkanlığına aday olduğunu söylüyor. Alemdar sözlerini şöyle sürdürüyor:

Ben hiç kimsenin veya hiçbir grubun adayı olarak yola çıkmadım. Cumhuriyet’in yetiştirdiği bir kadın olarak ilçe başkanlığı yarışına katıldım. Gücümü Mustafa Kemal Atatürk sevgisinden, O’nun ilke ve öğretilerinden ve üç kuşaktır CHP geleneğine derinden bağlı bir ailenin kızı olmaktan aldım.

 

“Kimse tek adam rejiminden memnun değil”

 

Bartın memleketin bir aynası, baskıcı tek adam rejiminden ne çiftçi, ne işçi, ne emekli, ne de gençler hiç kimse memnun değil. Bartın, iktidar temsilcilerinin baskısı altında eziliyor. Baskılardan bunalan Bartınlı yurttaşların kendini yalnız hissetmemesi ancak güçlü bir CHP muhalefetiyle mümkün olabilir. CHP Bartın Merkez İlçe örgütünün mağdurun, sıkıntıda olanın yanında olması, kent muhalefetinin öncüsü olması için göreve soyundum. Emekçinin, öğrencinin, kadının, emeklinin, engellinin karşısına çıkan hak ihlallerinde, ayrımcılıkta, hukuksuzlukta ve parti ilkelerimize yönelen her türlü saldırı karşısında CHP’liler olarak durmak için göreve talip oldum. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkeyi tesis etmek için buradayım. Cumhuriyet düşmanı ittifaka karşı tam bağımsız bir Türkiye hedefiyle, laik demokratik hukuk devletini inşa etmek için, bu mücadeleyi CHP ailesinin bir ilçe başkanı olarak yapmak için aday oldum. Bartın’da CHP Merkez İlçe’nin İlk Kadın Başkanı olmak istiyorum. Saygıdeğer partililerimizin teveccüh göstermesi durumunda Bartın’da CHP siyasi tarihinde bir ilk yaşanacak ve ilçe başkanlığı makamı bir kadına emanet edilecek. Tüm gücümle partime ve Bartınlılara hizmet etmek, sayın kadın vekilim Aysu Bankoğlu’nun başarısı için çalışmak ve iktidar yürüyüşünü başlatmış olan CHP’yi hak ettiği noktaya yükseltmek, Bartın’da iktidara taşımak için aday oldum.

 

 

Kongreye davet

 

Biz herhangi bir siyasi partiye gönül vermedik, Türkiye’nin kurucu partisi olan, ulu önderimizin bize emaneti CHP’ye üyeyiz. Birçoğumuz 2-3 kuşaktır CHP’lidir, her dönem yükselen sonra balon gibi patlayan siyasi partilerden biri değiliz. CHP üyeleri aydındır, demokrattır, donanımlıdır. Bu vesileyle beni CHP Gölbucağı delegesi olarak seçen ve delege seçimlerine çok yüksek katılım gösteren partililere teşekkür etmek isterim. CHP kongreleri birer demokrasi şenliğidir. Bartın Merkez ilçe kongremizin bir düğün, bir demokrasi şenliği olarak gerçekleşmesi için tüm üyelerimizi ve CHP’ye gönül verenleri, aileleriyle 29 Aralık’ta gerçekleşecek merkez ilçe kongremize davet ediyorum. Merkez İlçe Kongremizin demokrasi şenliği olarak gerçekleşeceğine ve değerli delegelerin özgür iradeleriyle -kazananın CHP olduğu- bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu seçeceğinden şüphem yok. Delegelerimizin kararına saygılıyım, sonuç ne olursa olsun yarışan tüm partililerin CHP için çalışacağını biliyorum. Sayın rakiplere ve adaylara başarılar diliyorum ve sonucun partimize uğurlu olmasını diliyorum. Biz CHP’liyiz. Bizim parti geleneğimiz sorunları sıkıntıları aile içinde tartışarak çözmeyi, sonrasında birbirimize daha da sıkı kenetlenerek, kucaklaşarak yola devam etmeyi öğretir, biz başka türlüsünü bilmeyiz.

 

Herkese teşekkür

 

Partiye bugüne kadar emeği geçmiş, CHP’nin koca bir çınar gibi Türkiye’nin umudu haline getiren ve büyüten parti büyüklerimizi saygıyla selamlıyorum. Sevgili dedem, babam ve tüm partili büyüklerime şükranlarımı sunuyorum.

 

 

“Dayanışma ağı öreceğiz”

 

Yurttaşların aşının, işinin, huzurunun tek adam iktidarı tarafından top yekûn bir saldırı altında olduğunu biliyoruz. Tek adam iktidarına karşı halkı yalnız bırakmayacağız, güçlü bir dayanışma ağını öreceğiz. Baskıcı iktidarın baskısı altında ezilen toplumun sorunlarına duyarlı olacağız. Barış içinde birlikte olmayı, Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, beraber çalışmayı ve kucaklaşmayı öğreneceğiz.

 

“Kimse sahipsiz olmayacak”

 

Emeklisinden, madencisine, orman köylüsünden, sağlık emekçisine, düğünden cenazeye, üniversitelisinden büyüklerimize Bartınlı yurttaşlara sahipsiz olmadıklarını hissettireceğiz. Bartınlıların ulaşımdan barınmaya eğitimden işsizliğe bütün sorunlarda tüm köylerimizde, beldelerimizde ve kent merkezinde halkla iç içe olacağız. Bartın’da karşı karşıya kaldığımız sorunlarda, hak ihlallerinde CHP merkez ilçeyi başvurabileceğiniz bir yuvaya dönüştüreceğiz.

 

“Kimseyi kaybetmeyecek, ötekileştirmeyeceğiz”

 

CHP’nin Türkiye genelinde yerel seçimler gösterdiği başarının iktidara giden yolun başlangıcı olduğu bilincindeyiz. Bartın’da hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, hiç bir üyeyi, hiçbir hemşerimizi dışarıda bırakmayacağız. Bizimle birlikte CHP’yi Bartın’da herkes tanıyacak. Çünkü biz köy köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşacağız, halkın derdini dinleyeceğiz. Galla Pazarı’nda, çarşıda sokakta durakta, esnafla yurttaşla emekliyle, kadınlarla gençlerle konuşacağız, yanlarında olacağız.

 

“Bartın’ın talan edilmesine izin vermeyeceğiz”

 

Çevremize, doğamıza, ırmağımıza, denizimize, ormanımıza, suyumuza yönelen tüm tehditlerin takipçisi olacağız. Sorunları Bartınlılara en doğru şekilde aktararak çözümün birlikte üretilmesine öncülük edeceğiz. Bartın’ımızın talan edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bartın’ın sorunlarını takip edeceğiz ve düzenli olarak Bartın halkının bilgilendirmeye yönelik paylaşımlar yapacağız. Çözüm önerileri dinleyeceğiz, mücadele yöntemlerini ve dayanışmayı birlikte oluşturacağız.

Emek örgütleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla her zaman istişare ve dayanışma içinde olacağız. Örneğin; eğitim sorunları eğitim emekçileri ve öğrencilerle beraber çözeceğiz. Üniversitelilerin ulaşım ve barınma sorunlarını çözmek için girişimlerde bulunacağız. Kadınlara, gençlere temas edeceğiz, partiye davet edeceğiz. Kadınların gençlerin, büyüklerimizin bir araya geleceği, CHP’lilik ruhunu hissedeceğimiz ve CHP’ye gönül verenler arasında bağ kuran, dayanışma ruhunu güçlendiren sosyal faaliyetler, buluşmalar ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

Bütün çalışmalarımızda yanımıza medyanın gücünü alacağız. Bartın yerel medyasıyla yakın ilişkiler içinde olacağız. Bağımsız, kendi kendine yeten yerel medya için elimizden geleni yapacağız. Tüm çalışmalarımıza Partilileri olduğu kadar tüm Bartınlıları katmanın ve birlikte çalışmanın olanaklarını oluşturacağız.

 

 

‘Parti içi demokrasi’ vurgusu

 

İlçe Başkanlığımızda parti içi çalışmalara önem vereceğiz. Partimizin tüm karar süreçlerinin ve çalışmalarının şeffaf, katılımcı ve demokratik şekilde işlemesi için ısrarcı olacağız. Sayın milletvekilimiz Aysu Bankoğlu’nun TBMM’de vekilliğini layıkıyla yapması için, Bartın’ı en iyi şekilde temsil edebilmesi için Merkez İlçe teşkilatı olarak tüm örgüt görevlerimizi, sorumluluklarımızı tam anlamıyla yerine getireceğiz. Sayın Belediye Başkanımızın, İl Genel Meclisi üyelerinin, Belediye Meclis üyelerimizin görevlerini en etkili şekilde yerine getirebilmesi için tüm CHP birikimini ve olanaklarını seferber edeceğiz. Milletvekilinin vekilliğini, yerel yöneticilerin görevlerini layıkıyla yaptığı bir CHP için -Merkez İlçe Teşkilatı olarak- var gücümüzle çalışacağız.

 

Mahalle ve köy komiteleri kurulacak

 

CHP teşkilatında herkes işini yaparken, üyelerimizle temas halinde olup sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik edeceğiz. Kadınlar ve gençler öncelikli olmak kaydıyla CHP üyelik kampanyası başlatacağız. Kadınları gençleri partiye davet edeceğiz. CHP ailesini büyüteceğiz. Bir CHP geleneği olan Mahalle-Köy Komitelerini kuracağız. Her hafta bir köyümüzde, bir mahallemizde sorunları dinleme, dertleşme toplantıları yapacağız. Merkez ilçenin, partimizin ahenkle çalışmasındaki öneminin bilincindeyiz. Bu sorumlulukla heyecanımızı kaybetmeden, küsmeden yapacağız, arı gibi çalışacağız. İlçe kongremizin ardından en kısa zamanda ilçe danışma kurulu toplantısı düzenleyeceğiz.

 

“Herkesle kucaklaşmayı öğreneceğiz”

 

Sayın rakibimin kazanması durumunda, partimizin gelişmesine büyük katkısı olduğuna inandığım İlçe Danışma Kurulu’nun düzenlenmesi için girişimlerde bulunacağım. Bizim parti geleneğimiz, sorunları sıkıntıları aile içinde tartışmayı, sonra da kucaklaşarak yola devam etmeyi öğretir. O yüzden Bartın’da CHP olarak, nafile çatışmalardan uzak durarak sevgi ve barış tohumlarını ekmeye odaklanacağız. Bartın halkının huzuru refahı için mücadele edeceğiz. Hepimiz birlikte Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, hep beraber çalışmayı herkesle kucaklaşmayı öğreneceğiz.”

ETİKETLER : Bartın CHP Yonca Alemdar Bartın Merkez İlçe
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi