Tunç: “Bartın için yeni bir yatırım yılı başlıyor”

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, 9 Aralık 2019’dan itibaren yoğun bir şekilde görüşmeleri yapılan 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi TBMM’de kabul edildiği belirterek, 2020 Bütçesinden Bartın’ın hakettiği payı aldığını, yeni bir yatırım yılı olduğunu açıkladı.
Bu haber 2019-12-24 13:06:04 eklenmiş ve 3354 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Milletvekili Tunç,  geceli gündüzlü uzun soluklu mesai neticesinde TBMM’De kabul edilen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sonrasında yazılı bir açıklama ile nasıl bir bütçe yaptıklarını anlattı. 2020 yılı Bütçesi’nin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içinde hazırlanan ikinci bütçe olduğunu anımsatan Tunç, “Cumhuriyet tarihimizin 80 yıla yakın çok partili siyasi döneminde 18 yıl boyunca aralıksız bütçe yapmak, milletimizin teveccühüyle sadece AK Parti'ye nasip oldu. Hemşehrilerimize ve milletimize müteşekkiriz” dedi.

 

BÜ’ye 3 yıl için 424 milyon 715 bin TL

 

2020 yılı bütçesinin bir harcama değil, adeta yatırım ve hizmet bütçesi olduğunu savunan Milletvekili Tunç, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Toplam bütçe 1 trilyon 95 milyar 461 milyon 69 bin TL. Eğitime ayrılan bütçe kaynakları 2020 yılında 176,1 milyar liraya çıkarıldı. Bartın Üniversitemize 2020 yılı bütçesinde 133 milyon 209 bin TL ödenek ayrıldı. Üniversitemize gelecek 3 yıl için ise 2021’de 141 milyon 365 bin TL, 2022’de 150 milyon 141 bin TL olmak üzere toplam 424 milyon 715 bin TL ödenek öngörüldü

2020 yılı bütçesinde sağlığa ayrılan kaynak 188,6 milyar TL olurken sosyal harcamalar için ayrılan kaynak miktarı ise 69,5 milyar liraya çıkarıldı. Büyükşehir ve diğer belediyeler ile özel idarelere ayrılan kaynak 97,3 milyar lira. KÖYDES Projesi için 1,5 milyar lira, SUKAP Projesi için 837 milyon, sokak aydınlatmaları için 2,4 milyar lira kaynak ayrıldı. 2020 yılında bütçeden tarım ve ormana ayrılan kaynak 40,3 milyar liraya çıkarıldı. Bu kapsamda, tarımsal destek programları için 22 milyar, tarım sektörü yatırım ödenekleri için 5,1 milyar, tarımsal kredi sübvansiyonu, müdahale alımları, tarımsal KİT'lerin finansmanı ve ihracat destekleri için 6,3 milyar lira kaynak ayrıldı.

 

Bartın’a kazandırmak için…

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin icraat hamlesinden Bartın’ımız il merkezi, ilçe, belde ve köylerimiz fazlasıyla nasibini aldı ve almaya devam ediyor. Bartın, 2007 yılından itibaren nüfusu azalan İller arasında değil nüfusu artan iller arasında yerini aldı. Üniversitesi ile, barajları ile, modern eğitim yuvaları İle, tünelleri, viyadükleri, köprüleri, duble yolları İle, sağlık yatırımları, çevre ve şehircilik alanındaki yatırımlar, KÖYDES projeleri, yenilenen kamu hizmet binaları, gençlik ve spor yatırımları, turizm yatırımları, Organize Sanayi Yatırımları, sanayicimize üreticimize ve çiftçimize verdiğimiz teşviklerle Bartın’ımızı her alanda geliştirmenin gayreti içerisinde olduk. Bu güne kadar 7 milyar lirayı aşan kamu yatırımını Bartın’a kazandırdık, devam eden 7 milyar liralık kamu yatırımını da Bartın’ımıza kazandırmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

 

82 milyonun bütçesi

 

2020 yılı bütçesi, üreticimizin, esnafımızın, çiftçimizin, öğrencimizin, işçimizin, memurumuzun kısacası 82 milyon aziz milletimizin bütçesidir. 2020 yılı bütçesinin Bartın’ımıza, hemşehrilerimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bartın ilimize kazandırdığımız eserler için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm Bakanlarımıza, hükümet programlarının ilimizde uygulanmasını titizlikle takip eden Sayın Valimize ve ilimiz yöneticilerine, Parti teşkilatlarımıza, Meclis üyelerimize, yerel yöneticilerimize ve bizlerden desteğini hiç esirgemeyen Bartınlı hemşehrilerimize teşekkür ederim.”

ETİKETLER : tunç bartın yatırım yılı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi