Meyvecilik ve Fındık kurslarına 50 çiftçi katılıyor

Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Ahatlı Köyü’nde düzenlenen iki “Meyvecilik Kursu”na 50 kişi katılıyor. Kurslarda katılımcılara meyve ve fındık yetiştiriciliğinin püf noktaları anlatılıyor.
Bu haber 2019-12-20 15:59:53 eklenmiş ve 4401 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Çaycuma ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı eğitim programı çerçevesinde Ahatlı Köyü Ellezi ve Merkez Mahallelerinde iki adet “Meyvecilik kursu” açıldı. Ahatlı Köyü Ellezi mahallesinde açılan kursa 25 kişi katıldı. 5 gün sürecek ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ziraat Yüksek Mühendisi Ufuk Memiş tarafından verilecek eğitime katılanların tamamı kadınlardan oluşuyor. Kursiyerlere meyvecilik üretimi, türleri, ekonomisi, bakım ve büyütülmesi ile ilgili konular tüm ayrıntıları ile anlatılıyor. Aynı şekilde Ahatlı Köyünde Merkez Mahallesi’nde de 25 kursiyere Ziraat Mühendisi Taner Kanyılmaz tarafından eğitim veriliyor.

 

 

Kurslar hakkında bilgi veren Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş, şunları söyledi:
“ilçe Müdürlüğümüzce süresiz olarak yaptığımız çiftçi ziyaretleri ve eğitimi yanında Bakanlığımızca projelendirilen programlı ve süreli olarak planladığımız, İŞKUR İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenerek, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü katkıları ile 2019 yılında arıcılık, koyunculuk , mantar yetiştiriciliği, meyvecilik konularında kurslar açtık ve açmaya devam ediyoruz. Son olarak Ahatlı Köyü’nde iki mahallemizde meyvecilik ve fındık üretimi kurslarımızı açtık. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimiz aldıkları eğitimle meyvecilik konusunda daha bilinçli olacaklar. Eğitimin önemini açtığımız kurslarda daha iyi anlıyoruz. Bu nedenle kursları önemsiyoruz. Programlarımıza kursları katarak çiftçilerimizin bilgi ve görgüsünü geliştirerek, tarımsal üretimlerinde daha bilinçli olmalarına destek sağlıyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Çaycuma Çaycuma Tarım ve Orman Müdürlüğü meyvecilik kursu
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi