Köktürk: “Sorunların çözümü için işbirliğine hazırız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Çaycuma’nın ve bölgemizin sorunlarını bildiklerini, çözüm için ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazır olduklarını söyledi. OYKA Kağıt Fabrikası’nın kömür yakıtlı buhar üretme tesisi kurmasının asla kabul edilemeyeceğini diye getiren Köktürk, günde 240 ton kömür yakılacağını dile getirdiği tesisin ilçenin havasını kirleteceğini savundu. Köktürk, Çaycuma Devlet Hastanesi’nin eksiklerinin de bir an önce tamamlanması gerektiğini belirtirken, “Halkımıza sağlık hizmetlerini düzgün vermek hastane yönetiminin ve iktidar partisinin ilçe başkanının sorumluluğundadır” dedi.
Bu haber 2019-12-19 09:42:37 eklenmiş ve 1271 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Köktürk, hafta sonu gerçekleştirilen kongre ardından yayınladığı teşekkür metninde ilçenin sorunlarına ilişkin görüşlerini de dile getirdi. Köktürk’ün mesajı şöyle:

“Kongremize renk katan parti üyelerimize, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, İlçe ve Belde Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelerimize, konuk siyasi parti ilçe başkanlarımıza, sivil toplum örgütü başkan ve yöneticilerine, muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Güneşli bir günde, yoğun katılımın olduğu, salon içi kadar salon dışının da partililerimizce doldurulduğu, neşeli, şölen havasında, oldukça düzeyli bir kongre gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

“Sorunları biliyoruz”

 

İlçemizin ve bölgemizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünde Kamu Kurumları, Siyasi Parti yöneticileri ve Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte hareket etmeye hazırız. Bu bağlamda; Filyos Çayı’nın kanal içine alınması, Çaycuma çevre yolunu oluşturacak ikinci ve üçüncü köprünün yapılması, havaalanının uzatılarak ve genişletilerek her model uçağın inişinin sağlanması, filyos liman projesinin bir an önce bitirilerek tesislerin açılıp işsiz gençlerimizin iş sahibi olması, termik santrallerin filtre takması sağlanarak kanser ve çevre kirliliğinin önlenmesi, TİOS Antik Kenti’nin kazı işlemlerinin hızlandırılması ve turizme açılması, Kadıoğlu mozaiklerinin ortaya çıkartılması ve turizme açılması, Çayır mağarası çevresindeki uygun alanlar tespit edilerek mesire yeri yapılması ve turizme açılması, Çaycuma Devlet Hastanesi’nin doktor ve cihaz eksikliklerinin tamamlanması, tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylülerimize profesyonel destek sağlanması vb. konularda halkımızın ve çözüm isteyenlerin yanında olacağız, çözüm üretmeyenleri, sorun yaratanları da teşhir edip halkımıza bilgi vereceğiz.

 

OYKA’ya uyarı!

 

OYKA Kağıt Fabrikası Kömür Yakıtlı Buhar üretme tesisi konusunda kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma’yı nefes alınabilir yaşanılabilir bir kent haline getirmiştir. Çaycuma halkı hava kalitesini artırmak için doğalgaz dönüşümüne, ısı yalıtımına milyarlarca lira harcamıştır. OYKA Kağıt fabrikasının daha fazla kar elde etme hırsı ile saatte 10 ton günde 240 ton kömür yakacak bir tesis kurmasını ve Çaycuma halkının yaşam kalitesini düşürmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu konuda OYKA Kağıt fabrikasını uyarıyor, halkımızı uyanık olmaya davet ediyor, İktidar partisi İlçe Başkanı Veysel Karani Doğancı’yı da bu konudaki bilgileri kamuoyu ile paylaşmaya davet ediyoruz.

 

“Devlet Hastanesi’nin eksikleri giderilmeli”

 

Çaycuma Devlet Hastanesi 97 bin Çaycumalı’nın yanı sıra, Gökçebey ve Devrek İlçelerimizdeki vatandaşlarımıza da hizmet vermektedir. Hasta sayısındaki yoğunluk, alet edevat yetersizliği, doktor ve uzman doktor eksikliği, yoğun bakım servisinin küçük ve yetersiz olması hastalarımızın sürekli başka hastanelere nakline neden olmakta, nakil sırasında zarar görmeyen hastaların refakatçileri ise gittikleri hastanelerde perişan olmaktadır. Hastanemizin eksikliklerinin tespitinin yapılması ve eksikliklerin çözümünün acilen yerine getirilmesi gerekmektedir. Hastane yönetiminin ve İktidar partisi ilçe başkanının halkımıza sağlık hizmetlerini düzgün vermek gibi bir sorumlulukları vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, seçilen yeni yönetim kurulumu kutlar görevlerinde başarılar diler, bizi yalnız bırakmayan partililerimizi ve tüm Çaycuma halkını saygı ve sevgi ile selamlarım.”

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma CHP Şeref Köktürk OYKA Kağıt Fabrikası Çaycuma Devlet Hastanesi
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi